Güneş Enerjisi Havuz ısıtıcı

Bir güneş havuz ısıtıcı Bu Haftasonu yükleyin!

Eğer yüzme havuzu bir güneş ısıtma sistemi eklemek ve güneş panelleri yükleme hakkında sorularınız varsa arıyorsanız, okumaya devam edin.

Basit, toprak havuzlarda için çok panelli tavan monte sistemlerine kolay set havuzları için zemin panelleri üzerinde tek ben farklılıkları anlatacağım ve nasıl onları almak ve bir hafta sonu için havuz ısıtma için!

2 Benim garaj çatı panelleri ’20 x’ ve 12 yüklemek yardımcı olmuştur – – Özel bir kontrplak ve çit sonrası A-frame güneş raf 2 x 20 ‘panellerini hızla kendimi hak kazanmak için, ben 4 var. Artı, ben InTheSwim çalışıyorum – Yeter dedi.

Güneş Isıtıcılar ve Nasıl Çalışır?

Havuz güneş panelleri panel olarak adlandırılan geniş bir yüzey alanı yaratmak için bir araya dikilmiş küçük, içi boş, siyah polipropilen borular (süper güçlü plastik) ya da kauçuk satır inşa edilir.

güneş malzemeyi ısıtır ve su geçerken, ısı, su aktarılır ve havuza döner.

Ve sıfır işletme maliyetleri ile – Güneş panelleri do-it-yourself kurulumu ile, 10-20 dereceye kadar sıcak senin havuzu ısıtmak ve emisyon sıfır çevre dostu bir yoludur.Çalıştırmak için gaz veya elektrik hatları ile, her yerde havuz sahipleri tarafından tercih edilmektedir!

Güneş ısıtıcıların şekil ve boyutlarda çeşitli gelir ama mekanik temelde aynıdır.Doğal güneşten gelen ısıyı emer ve havuza geri o sıcak su gönderen siyah boru yoluyla su sirküle etmek için mevcut pompa kullanabilirsiniz.

güneş ısıtıcı vardır daha fazla yüzey alanı, ısının daha fazlasının BTU oluşturulur.Böylece su daha, BTU Oluşturduğunuz daha fazla hacim ısıtmak yapabilirsiniz. Bir havuz Havanın açık olduğu, ısı hızla kaybolabilir. Bu mücadele için, eski bir deyiş geçerlidir: “Bigger is Better!”

Bir veya daha fazla panel daha fazla yüzey alanı oluşturmak için birleştirilebilir.Paneller, yukarıda yer ve çeşitli şekillerde yerleştirilmiş Havuzlar, yüklü ve manuel veya otomatik olarak kontrol edilebilir.

Zemin Havuz Güneş Isıtıcılar Zemin Üstü


Küçük Havuzlar:
Eğer Intex gibi yapımcıları pop-up veya metal çerçeve havuzları gibi her zaman popüler yumuşak taraflı havuzunda sahibi, bazı kalite kendinize do-it-basit Oyun ve Smartpool güneş ısıtıcıları yüklemek için vardır ve çok az bahçesinde yer kaplar.

Plastik boru sarma ve bir dışbükey kubbe ile kaplayıp, Güneş Pro güneş ısıtıcıları ve kavisli Güneş Ark ısıtıcı sadece mevcut havuz pompası ve filtre sonra bir daha hortum bölümünü ekleyerek filtreden sonra plumbed edilebilir.

Yüklemek için, yapmanız gereken tüm pompayı kapatın ve skimmer ve dönüş kapalı engelleyerek sisteminizi izole olduğunu. Sonra, dönüş hortumunu ayırın ve güneş ısıtıcı alımı için çekül, daha sonra uydurma, başka bir hortum ekleyin ve havuz duvarına uydurma dönüşüne güneş ısıtıcı çıkışından kelepçe. Senin skimmer engelini kaldırmak ve geri dönmek ve tekrar sistemi açın ve ücretsiz ısıyı keyfini hazır!
Bu modellerin her ikisi de yere oturup güneşin en iyi açıyı maksimize etmek için 2 ayak üzerinde uçlu olabilir. Eğer 2 veya daha fazla ekleyerek veya 1 HP pompa ya da daha büyük olması durumunda, havuza su düz bazı yönlendirebilirsiniz böylece güneş kolektörü önce monte edilebilir bir by-pass vanası kiti var. Bu kollektör baskıyı alır ve su daha fazla ısı absorbe böylece akışını yavaşlatır.

hiç güneş olduğunda bypass kiti de yararlıdır ya da geceleri pompayı çalıştırırsanız ne zaman kolektör soğuk olurdu – havuz serinlemek önlemek böylece!

Büyük Havuzlar: çok daha büyük güneş panelleri üreticilerinden çeşitli vardır büyük için zemin havuzları yukarıdaki çelik taraflı. Bunlar genellikle 2’W x20’L veya 4’W x 20’L henüz bükülebilir sert, uzun ve düz, ve – Sen onları koymak için uzun bir yere ihtiyacınız olacak böylece.

Eğer havuzun uzunluğu boyunca koyun gibi oval yerüstü havuzları parantezi veya perlere bağlı küçük bir rafa, bu sistemlerin iyi vesiledir. Yuvarlak havuzlar için biraz daha yaratıcı olması gerekiyor.

Paneller bir çit monte yere düz olarak döşenebilir veya, köşebent 2 x 4 kıyafetleri, PVC veya diğer çerçeve malzemeleri kendi güneş paneli raf inşa edebilirsiniz. Bu üçgen çerçeve üstünden, sen kontrplak, güvenli ve kontrplak için güneş panelleri sabitleyin.

Gömme havuz güneş ısıtıcıları kutusunun içindeki rulo halinde paketlenir. Onları unboxing sonra dikkatlice emniyet kayışı kesti ve önüne sermek ve onlar dışarı dümdüz böylece güneşin onları yatıyordu. Bu iki kişi var ve her ucunda bir kül blok gibi ağırlığı ile kalın havlu koyarak aksi takdirde geri bahar ve yeniden rulo olacak basılı tutun yardımcı olacaktır yardımcı olur. Onlar hızlı bir şekilde düzleştirmek ve bu şekilde kalacaktır ne kadar güneşli üzerinden bağlı. Onlar düz ve sıcak bir kez onlar yumuşak olması çok dikkatle onları işlemek veya malzeme delebilir olacaktır.
Yerüstü tesisler için sadece tek bir hortum, uydurma, ve hortum kelepçesini ekleyerek kompakt olanlar bu paneller aynı şekilde bağlayabilirsiniz. panelleri pompa ve filtre sonra bağlamak ve dönüş hattına beslenirler. Eğer uzağa filtreden onları bulmak istiyorsanız, sadece genellikle bir ucunda döner manşeti ve sızıntı gibi bir havuz vakum hortumu kullanmayın uzun hortum veya boru ihtiyacımız var.

Birden paneller bağlıyorsanız su sen “in” ve “out” nerede biliyor öylesine çıkartmaları için baksam panelde aşağı ve geri gider, böylece yukarıdaki zemin panelleri bazı markalar ortasında bölünür sakının. Eğer bu sıraya isteyeceksiniz daha paneller eklemek gibi bu yüzden su ileri geri, sonra dışarı akar.

Çekül için daha da kolay hale endişelenecek hiçbir yönü yoktur bu yüzden diğer markalar için, su, diğer bir ucundan geçer. Su bir ucu ve diğer dışarı gidiyor. Su temini veya bitişik panele bağlı olmayan uçları şapkalı olsun. Tüm güneş paneli sistemleri kolay takip talimatları ile birlikte gelir.
Onlar maksimum ısı toplama güneşe 45 derece açılı ise Paneller en etkili olanlardır. Birkaç askıları veya klipleri hepsi bir güneş paneli rafa onları korumak için gerekli olan.Eğer akış hızı çevirmeli ya da gece veya bulutlu ya da yağmurlu bir gün güneş panelleri etrafında su göndermek, böylece yine bir by-pass sistemi bu paneller için tavsiye edilir.

Sadece, güneş panelleri kesmek ıslak / kuru süpürge ile kalan suyu dışarı darbe karlama için, onları rulo ve bir bodrum veya garaj gibi bir dondurarak boş alan saklayın. Bütün kış dışarı sol, UV bozulması acı ve dondurma ve boru çatlamak kadar olan iç yoğunlaşma binasının şans.

Gömme Havuzlar için Güneş Isıtıcılar

Birçok boyutlarda toprak havuzlarda kullanılabilir güneş paneli kitleri vardır; 4’WX 10’L ya 4’WX 20’L. Dikkat etmeniz gereken bir kural paneli metrekarelik eşit havuzunun yüzölçümünün yaklaşık yarısını sahip olmaktır.

Örnek: A 20 × 40 havuz yüzey alanının 800 metrekare ft, böylece güneş paneli 400 metrekarelik iyi bir hedef olacağını vardır. Bu .. 4’x20 ‘panelleri veya 4’x10 10’ panellerin 5 eşit bizim bak olur güneş havuz ısıtıcı çizelgeleri boyutlandırmasizin havuz boyutu için.

Pek çok güneş panelleri için, alan iyi bir anlaşma gerekiyor. Ancak, her zaman bir ya da iki ile başlar ve sonra daha fazla ekleyebilirsiniz;Sadece alan planı emin olun. Hatta bir paneli katacak bazı ısı.

Zemin havuzlarda genelde çok daha güçlü pompalar var, bu yüzden paneller bile 2 katlı, yakındaki bir çatıya monte edilebilir. Bir tepenin bir garaj veya havuz evin çatı veya yan iyi bir yerdir veya pompa ve filtre alanının yakınında tedavi kereste ve kontrplak bir A-frame inşa düşünebilirsiniz.
Kurulum kitleri çatı montaj bantlarını ve onları korumak için donanım içerir. All you need Çalışırken yerde tutmak için bir matkap, kalafat ve yardımcıdır. Senin askıları nereye gideceğini işaretleyin. Sen eşit kalanı dışarı her iki ucundaki bir ve daha sonra boşluk isteyeceksiniz. Kayış, kalafat ile panellerin her iki tarafında çatıya veya kontrplak içine Matkap ve gecikme cıvata vida veya donanım güvenliğini (üreticileri farklı donanım kitleri var, ama sondaj aynıdır – her zaman delmek zorunda olmamasına rağmen kayış). Sen kayışlar her panelini üst üste ve basılı tutun istiyorum. Bir kaç santim uzakta paneli kenarlarından delikler tutun. Paneller arasındaki bağlantı parçaları ve kapaklar bağlayan takın ve tek panelleri birini bağlayın.

Paneller güvenli sonra, çekül hazırız. Sıhhi tesisat için onları ve havuzdan PVC, esnek boru, oluklu hortum, hatta bahçe hortumu ile gerçekleştirilebilir. İhtiyacınız olan tüm sıhhi tesisat armatürleri çok donanım mağazalarında bulunmaktadır.
Zemin, taban paneli kitleri parçaları dahildir ve pompa ve su kolayca hava tuzakları olmadan akar kapalı ve yeniden başbakan panelleri her zaman kalmadan döndüğünde bu kadar prime panelleri tutmak için çek valfler. Snowbelt kurulumlar için, vinterizasyon amaçlı aşağı drenaj kolaylaştırmak için, hafif bir perde ya da açı ile güneş panelleri bir dizi yüklemeniz tavsiye edilir.

Uzak kuzey sert kış iklimlerde, onlar, süzülmüş şişmiş, kaldırıldı ve onlar donma olmaz yerlerde saklanmalıdır önerilmektedir. Havadan nem tüplerinde yoğunlaşır ve donma ve onları tamamen kuru şişmiş olsa bile çatlayabilir. Orta kış alanları vinterizasyon sonra yerinde panelleri bırakabilirsiniz.

Havuz Güneş Paneli Bağlantıları

Marka bağlı olarak, bağlantı değişebilir, ancak 2 ya da daha fazla panellerin bir kit satın aldığınızda birbirlerine panelleri bağlamak için sıhhi tesisat ve donanım yer alacak.

Akıllı Havuz güneş panelleri FAFCO panelleri radyatör hortumu ve standart paslanmaz hortum kelepçeleri için boy her biri “köşe” veya sonunda dışarı çıkıntı uçları dikenli varken, erkek iplik 1,5 “Eğer 1,5 ekleyebilirsiniz iki ucunda dişi açıklıkları dişli” var .
Bir çatı üzerinde yüklüyorsanız, çatı saçak üzerinde geçiş yapmak için yeterli parçaları almak için emin olun, ve zemin ve bazı boru askıları aşağı çatı ve duvara tesisat çalıştırmak güvenceye alın.Yığma duvarlar için, boru kelepçeleri güvenli kademe con vidaları kullanın

Oradan yerel nalburdan adresinden PVC, esnek, ya da yerden pompa ve filtre hortumu için uygun bağlantı parçaları bulabilirsiniz.

Su temini için filtreden sonra bir baypas vanasına panelleri gong hattını ve bypass hattı kravat ve uydurma bir tişört ile dönüş hattına güneş enerjili sıcak su hattını dönen. Şimdi, pompa açmak by-pass vanasını açmak ve güneş panelleri su gönderebilirsiniz.

Karanlık kadar çalışmamış varsa, havuz beyannamesi üzerinden elinizi koyun ve hemen ısıyı hissetmeye başlayacağız!

Havuz Güneş Otomasyon – ayarlayın ve onu unutun!

Bir duvara monte kontrolör, vana aktüatör ve su ve hava sıcaklık sensörü takarak güneş havuz ısıtıcı otomatik hale getirebilirsiniz. Bazı popüler modelleri Hayward olan Goldline Güneş Kontrol ve Pentair Sun Dokunmatik.

Güneş kontrolörleri İstediğiniz sıcaklığını ayarlamak için izin verir. sensörler hava ve su sıcaklığını ölçün.Hava sıcaklığı suyu sıcaklığından daha yüksek olduğu takdirde, bu vana açılır ve suyun ısısını yükseltmek için panellere su göndermek üzere valf çalıştırıcı anlatır. Güneş engellenmiş veya iner ise kapalı havuz serin kalmamak Aynı şekilde, kontrolör vanasını kapatır.

Kontrolörler da koruma dondurmak ve panellerde donma ve potansiyel onları zarar verecek kadar soğuk olması durumunda su sirkülasyonu özelliği olabilir.

Bazı denetleyicileri ayrıca açık veya kapalı açtığınızda otomatik böylece vb onların pompaları, ısıtıcılar, aydınlatma, gibi havuz ya da spa diğer özelliklerini kontrol etmek için tasarlanmıştır. Enerji tüketiminizi artırır ve size para kazandırır – Kontrolörler sen varken sen sadece o kullanmak, böylece bir gaz ısıtıcı veya elektrik ısı pompası güneş panelleri geçmek için valfleri kontrol edebilirsiniz!

Yani, bir güneş havuz ısıtıcı yükleme işlemini özetlemek alanınızı planlamak ve bazı ölçüm yapmak, sonra güneş ısıtma sisteminin boyutunu ve şeklini seçmek için.Daha sonra daha eklemek isteyebilirsiniz unutmayın. Bunu kurmak için hazır olduğunuzda Sonraki ekstra hortumlar veya boru ve yandan her şey var bu yüzden gerekli parçaları pick up.
Eğer sonra güneş havuz ısıtıcı kurmak, çevre üzerinde herhangi bir etkisi olmaksızın güneşten gelen ısıyı serbest üretmeye başlayacak ve sizin komşular önce yüzme olacak ve onların ısıtmasız havuz kapattıktan sonra uzun!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir