Zehirli su arıtma: Hidrojen Peroksit

Eğer hidrojen peroksit düşündüğümüz zaman, yaraları temizlemek muhtemelen akla geliyor. Ben daha çok araştırma yaptım kadar bu konuda biliyordu hepsi bu.Havuz suyu da dahil olmak üzere – hidrojen peroksit (H2O2) zaten vücudumuzda, doğada var ve etkili su davranır nasıl nerede hakkında daha fazla bilgi için okuyun!

Hidrojen peroksit doğaldır.

Hidrojen peroksit birçok metabolik ve hücresel süreçlerde yan ürün olarak vücudumuzda oluşur – bu doğal olarak bizim ağız bakterileri tarafından üretilir, insan tiroid üretilir, ve bizim bağırsak ve akciğerde buldu.Kolostrum, doğumdan sonra üretilen anne sütü ilk birkaç gün, etkinleştirmek ve yenidoğanın bağışıklık sistemini uyarmak amacıyla hidrojen peroksit yüksek miktarda içerir.

Yağmur suyu, kar, tatlısu ve deniz suyu tüm doğal hidrojen peroksit içerir. Aslında, bitki büyümesi için musluk suyu daha etkili doğal yağmur yapan yağmur suyu bulunan H2O2 olduğunu. Bu nedenle, organik ve organik olmayan meyve ve sebzeler, doğal olarak H2O2 az miktarda içerir.

Hidrojen peroksit çok yönlüdür

H2O2 için çok daha fazla kullanır nem gidericiler, yaraları temizlemek beyazlatma dahil ve dişlerin temizliği, leke çıkarma, kalıp ve küf öldürme, meyve ve sebze sanitasyon, saç ağartma, diş fırçası, antiseptik ağız durulama dezenfekte, akne açılıyor, yüzücü kulağı önlenmesi, temizlik yanı sıra vardır ve hatta tohum çimlenmesini iyileştirilmesi. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri Hem arındırmak için hidrojen peroksit kullanın ve sırasıyla ticari ve konut kapasitelerde içme suyu sterilize.

Nasıl H2O2 yüzme havuzu sanitasyon çalışır.

Klor daha güçlü – Hidrojen peroksit güçlü bir oksitleyici olarak işlev görür. Bir dezenfektan ile kombine edildiğinde, o klor tarafından üretilen zararlı dezenfeksiyon yan ürünlerinin olmadan havuzları sterilize optimal bir yol sağlar.

Temizle Comfort’un sistemi kullanarak (herhangi bir toksik yan olmadan) temas havuz suyu kirleticileri ortadan kaldıran İleri Oksidasyon Süreci ve daha sonra sürekli sanitasyon için havuz boyunca dağıtılan H2O2 kalan miktar üretir. Bunun bir sonucu olarak, klor bakiye sanitasyon için gerekli değildir. Eğer klor olur gibi üretemezler alternatif kalıntı oksitleyici olarak hidrojen peroksit teklif değil, bunu gerektiren diğer sistemler havuzuna eklenecek. Üretmek için LifeGuard Technology’nin sağlıyor başka bir bonus yani Teslimat ve hidrojen peroksit depolama, sıkıcı bir iştir.

Hidrojen peroksit bir dezavantajı var mı?

Tüm konsantrasyon ile ilgili ve ılımlılık anahtarıdır. Örneğin, çok fazla güneş cilt kanserine neden olabilir, ama yeterli güneş D vitamini eksikliği neden olabilir; Çok fazla diyet tuz sağlığımız için oldukça zararlı olabilir, ama ılımlı miktarlarda sağlıklı beslenmenin bir parçasıdır ve kas krampları önlemeye yardımcı olabilir. Aynı hidrojen peroksit için de geçerlidir: etkin bir dezenfektanı ve yaşam için gerekli olan, ancak yüksek konsantrasyonlarda (> yüzde 25) de zararlı olabilir.

Burada tipik olarak çeşitli uygulamalarda kullanılan hidrojen peroksit konsantrasyonlarının örnekleri aşağıdaki gibidir:

  • Endüstriyel kullanım: yüzde 30
  • Saç boyası / ağartıcı: yüzde 6
  • Ev / yara temizleme: yüzde 3,5

3 yüzde altındaki konsantrasyonlar genellikle güvenlidir. Temizle Comfort’un sistem konsantrasyonlarında H2O2 üreten yüzde 0,5 aşağıda.   Bu havuz veya çevreye insanlar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip henüz yeterince düşük dezenfektanı etkili rezidü sonuçları olarak hareket etmek yeterince yüksek.

LifeGuard Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir