Ticari havuz operatörleri için havuz denetimler hakkında beş gerçekler

Havuz operatörleri önemli ve zorlu bir iş var. Tek bir sorun havuzu patronlarının gibi Cryptosporidium gibi eğlence su hastalık ile hasta alabilir, havuz, kötü müfettişleri tarafından kapatıldı ya da neden olabilir.

İlçe ve İl Sağlık Görevlileri Ulusal Birliği, yeni bir havuz operatörlerine rehberlik sağlamayı amaçlamaktadır raporun”sağlık müfettişleri ile göz göze görünce.: ABD sucul mekan denetimler, bulgular ve öneriler bir rapor”, havuz denetimlere ilişkin

İşte NACCHO raporu ticari havuz operatörleri için havuz denetimler vardı beş gerçekler şunlardır:

 1. Yerel sağlık yetkilileri dörtte üçü son iki yıl içinde ticari bir havuz kapatma bildirdi.
 2. Havuz kapakları için en yaygın ihlalleri vardı:
  • Düşük sanitizing seviyeleri / klor.
  • pH düzeyleri denge dışında olmak.
  • Suda bulanıklık veya bulanıklık.
 3. Oteller ve moteller çoğu su kalitesi ihlallerini vardı.
 4. Müfettişler onlar her (yüzde 32) en ihlalleri ya da ziyaret her üç (yüzde 54), apartman kompleksleri iki bulduğunu söyledi.
 5. Üniversiteler, topluluklar havuzları, parklar ve dinlenme tesisleri ve su parkları / tatil bilginin en üst düzeyde ve en düşük ciro oranı ile personel vardı.

“Rapor en yaygın ihlalleri ayrıntıları, ama daha da önemlisi havuz operatörleri onları ve potansiyel kapanmasını önlemek nasıl bazı rehberlik sağlar,” Jennifer Li, çevre sağlığı, sağlık ve özürlülük NACCHO direktörü söyledi.

Bir havuz operatörün asıl işi sağlıklı ve açık havuz tutmaktır. Sürekli kimyasal dengeleme, ancak klor dayanıklı kirleticiler tehdidi ciddi risk teşkil, sıkıcı olabilir. Temizle Comfort’un LifeGuard Teknolojisini kullanarak Hidroksil tabanlı dezenfeksiyon operatörleri sağlayan klor kullanımını azaltmak için ise etkin ve hızlı, Kripto ve diğer RWIs öldürerek bir koruma katmanı sağlar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir