Olimpiyat yüzücüler daha yaygın Astım

Astım, diğer olimpik sporlarda daha Olimpiyat yüzücüler daha yaygındır ve dayanıklılık yüzücüler astım prevalansı, yeni bir araştırmaya göre, diğer su sporlarında daha yüksektir.

Allerji ve Klinik İmmünoloji dergisinde yayınlanan çalışmada, 2005, 2007 ve 2009 FINA Dünya Şampiyonası ve 2004 Olimpiyat Oyunları’nda 2008 yarıştı ve 12 arasında her yıl bulundu ve yüzücüler yüzde 25’i astım vardı yüzücüler dahil. Elit düzeyde dayanıklılık yüzücüler astım prevalansı Bu çalışmaya göre, “sucul disipline özgü önleme, tarama ve tedavi rejimlerinin geliştirilmesi” için gereğini ortaya koymaktadır.

“Bu hava yolu hiper duyarlılığında değişikliklerden sorumlu olan klor ve klorlu bileşikler maruz ise,” Vancouver British Columbia Üniversitesi’nde solunum egzersiz fizyolojisi çalışmaları Dr. Don McKenzie, dedi Reuters Sağlık .

Dr. McKenzie klor sanitasyon işlemi sırasında oluşturulan dezenfeksiyon yan ürünlerinin bahsetmektedir.Önceki çalışmalar için DYÜ bağlantılı olan çocuklarda astım, alerji ve bronşiyolit diğer sağlık sorunları arasında.

“Yüzücüler bir kronik öksürük, nefes darlığı, hırıltı veya darlığı varsa, uygun test ve tedavi için tıbbi yardım isteyin gerektiğini bilmelidir. Onlar da kendi eğitim ortamı hava kalitesi açısından uygun havalandırma olduğundan emin olmalısınız, “McMaster Üniversitesi Waterloo çalışma baş yazarı Dr. Margo Mountjoy, Ontario Reuters’e verdiği demeçte.

Yazarlar ayrıca astım rekabetçi yüzücüler yüksek iken, yüzme hala önemli bir sağlık faydaları ile sağlıklı bir spordur dikkatli olun.

Öğrenin Herkese açık havuzda 75 kadar yüzde klor azaltmak için.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir