Havuz sahipleri için 8 su tasarrufu ipuçları

Bir havuz sahibi olarak , mali ve / veya çevresel nedenlerle su kaybı dert mı? Bu blog yazısı nasıl tasarruf ve yardım etmek için su tasarrufu gösterecektir ortamı .

İlk olarak, aşağıdaki faktörler bir havuz tam bir yıl boyunca tutmak için gerekli su miktarını etkiler:

 • Havuzun boyutları (yüzey alanı ve derinliği)
 • Buharlaşma
 • Geri Yıkama & sıçramasına
 • Sızıntı
 • Havuz temizleme yöntemi
 • Su sıcaklığı
 • Bir çeşme veya şelale olması
 • Havuzda pH ve kimyasallar
 • Bakım alışkanlıkları

Nasıl su kaybını en aza indirmek için bu faktörler düşünebilirsiniz? İşte bazı ipuçları:

 1. Bir havuz kapağını kullanın. Bir havuz kapağını kullanarak buharlaşmayı azaltır ve bu nedenle su kaybını azaltır. Havuz kapakları da gece ısı kaybını önleyerek, ısıtma ve kimyasal maliyetlerini azaltabilir. Kapak faydayı maksimize düzgün oturduğundan emin olun.
 2. Herhangi bir sızıntı. Onarım önemli atık yol açabilir havuz ekipmanları veya yapıda bile minik sızıntıları. Örneğin, 15-by-30 metrelik havuzda bir inç-bir gün kaçak yılda su 102.000 galon atık olabilir.
 3. Senin havuz / kaplıca suyu sıcaklığını azaltın . Isıtıcı su daha çabuk buharlaşır. Bu enerji maliyetlerini ve su tasarrufu olacaktır.
 4. Gereksiz çeşmeler ve şelaleler kapatın . nedeniyle daha kolay buharlaşma önemli su kaybı havalandırma etkisi sonuçları.
 5. El ile filtreyi temizleyiniz . Daha kapsamlı olduğunu ve ortalama bir ters yıkama daha az su kullanır. Geri yıkama uygun olsa da, daha sık size ihtiyacınız daha geri yıkama değil emin olun.
 6. Uygun kimyasal seviyeleri ve yeterli sirkülasyon süresini koruyun . Havuz, daha güvenli daha temiz ve boşaltma ve kimyasal dengesizlik düzeltmek için dolumu gerektiren olasılığı daha az olacaktır.
 7. O kadar doldururken havuzu doldurmayın için dikkatli olun . Taşma hattı takın. Temel geliyor, ama hepimiz bazen deli olsun.
 8. Sprey cihazı kapatın. Eğer bir otomatik havuz temizleyici varsa, karo-sprey cihazı kapatın. Çok bir çeşme veya şelale gibi, sıçrama buharlaşmayı hızlandırır.

Bir havuz sahip olmak harika, ama pahalıya mal olabilir. Havuz sahipleri havuzun olmayan insanlardan daha her yıl su yüzde 58 daha fazla harcama. Cüzdan ve çevreyi bir iyilik yapın ve havuzdaki su kaybını azaltmak için birkaç adım atın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir