Depresyondan çıkış yolu Yüzmek

Depresyon giderek daha yaygın olduğunu. Majör depresyon Centers for Disease Control göre, 15-44 yaş arası Amerikalıların sakatlık önde gelen nedenidir. Ve bu depresyon ile mücadele sadece ABD’nin değil; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) dünya nüfusunun yüzde 5’i depresyon muzdarip olduğunu bildiriyor.

Depresyon, kişiden kişiye değişir birçok farklı formlarda gelir ve sayısız tetikleyiciler ve umutsuz ve çaresiz hissetme nedenleri vardır. Depresyonun nedenleri farklılık gibi, yani tedavileri, ama egzersiz yardım etmek için gösterilmiştir.

Egzersiz stresi azaltmak ve serotonin ve endorfin gibi, beynimizde kendinizi iyi hissetmenizi hormonlar ve kimyasal üretebilir. Yüzme her yaştan ve birçok nedenden dolayı stres, depresyon ve anksiyete azaltmak tüm fiziksel yetenekleri özellikle etkilidir:

  • , kas hareketleri ve çok yoga gibi, yüzme gerekli derin nefes uzun sinir hücresi büyümesini teşvik ve endorfin serbest bırakmak için beyin (bizim vücudun doğal ağrı kesiciler) ve diğer stres azaltıcı hormonları uyarır.
  • Yüzme egzersizi taşıyan olmayan bir ağırlığı beri yerçekiminden ve ağrı olmadan egzersiz ağrılı eklem, engelli ya da yaralanma ile hatta izin verir.
  • Hidroterapi, beden ve zihin dengelemek için su kullanarak, depresyon yardımcı olabilir. Soğuk suya dalış canlandırıcı ve ruh (tabii, soğuk başlangıç ​​şokundan sonra) artırılması.
  • Banyo, sakinleştirici etkisi üretmek ve ruh artırabilir, suya edilir.

Yani, aşağı hissediyorsun dahaki sefere stresli ya da endişeli, yüzmeye gitmek ve yardımcı olmadığını görmek.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir