Astım ve alerji hastaları klor havuzları kaçınmalıdır Neden

Bahar tüm hızıyla içine alır gibi, alerji ve astım bıkkın hale gelebilir. Yüzme her iki koşulda insanlar için bir terapötik egzersiz iken havuz klor yüksek düzeyde varsa, yüzme faydaları negated olabilir.

Astım ve HAA

Klor havuz kirletici maddeler ile etkileşim kurduğunda, yarattığı dezenfeksiyon yan ürünleri bize zararlı olabilir. Bu dezenfeksiyon yan ağır klor kokusu neden ve gözlerimiz, burun ve akciğerleri tahriş edici, havuz toplayacak. Tipik klor düzeyleri ile bir havuzda, vücudumuzun daha fazla klor emer ve daha da önemlisi, bir hafta boyunca musluk suyu içme daha yüzme gelen dezenfeksiyon yan ürünleri.

Çocuklarda Astım

Çocuğunuzun alerjik hassasiyetleri varsa Çünkü bu DYÜ, klorlanmış bir havuzda yüzme sadece astım ve solunum alerji olasılığını ve şiddetini artırmaktadır. uzun çocuk klorlu suya maruz, daha büyük olasılıkla onların  astım ve alerji tetiklenir.

Erişkinlerde Astım

Yetişkinler ve ergenler aynı zamanda gelişmekte veya dezenfeksiyon yan solunum alerji kötüleşen riski yatkındır. Havuzlarında daha fazla zaman harcamak olanlar bu kötü var. Yüzme eğitmenleri ve havuz işçileri kronik soğuk algınlığı sahip olasılığı sinüzit veya boğaz ağrısı ve üç defadan fazla geliştirmek için iki kat olasılığı daha fazladır. Birçok rekabet yüzücüler Olympians Amy VanDyken, Ian Thorpe, Courtney Shealy ve benzeri Jo Jackson olumsuz eğitimlerini etkilemiştir kendi yüzme kariyer, süresi boyunca astım kötüleşen geliştirdi.

Yüzmeye gitmek istiyorum, ama astım, kronik soğuk, boğaz ağrısı, öksürük veya diğer solunum alerji belirtileri şansınızı artırmak için istemiyorsanız, klor, brom veya tuzlu su tedavileri olmayan bir havuz.Temizle Comfort’un Cankurtaran Teknoloji ortadan kaldıran ya da havuzlarda klor azaltır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir