Altı ortak yüzme havuzu mitler: kayıt düz ayarı

Yüzme havuzları kötü bir rap var, ama çoğu zaman bu birçok kişi doğru olduğuna inanıyorum çünkü mitler olduğunu. Burada ortak yüzme havuzu mitler büstü.

Sayı 1: Klor saçınız yeşil yapar

Yosun mücadele etmek için, bakır sülfat yeşil bir renge neden saçlarında proteinlere bağlanan birçok havuzları eklenir. yeşil renk sarı saç, yapay ağartılmış özellikle saçın en belirgin olmakla birlikte, esmerler ayrıca bir yüzme havuzunda vakit bir yeşil renk olsun. Bakır yeşil renk neden olsa da klor zararları saçınızı kuru ve kırılgan hale getirerek, bu nedenle ağır klorlu havuz suyuna saçınızın maruz kalma sınırı en iyisidir.

Sayı 2: havuzda işemek zaman gösterecektir havuzda Boya

Insanların şaşırtıcı yüzde 52 havuzları insanlar havuzda işemek zaman gösterecek içinde boya olabilir inanıyorum rağmen, idrar göstergesi boya var ve kimyasal neredeyse imkansız üretmektir değildir. Olsa uyardı olun: hayır boya olmamasına rağmen idrar nedeniyle dehidratasyon sarı ise, sarı idrar rengi görebilirsiniz. Zaman işemek havuz mor dönmeyeceğim iken, yapılacak en iyi ve en hijyenik şey havuzundan çıkmak ve banyo kullanmaktır.

Sayı 3: Klor havuzunda her şeyi öldürür

Klor, bazı bakterileri öldürür ve bazı su kaynaklı hastalıkların yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir, ancak klor etkin bir eğlence su hastalıkları öldürmek DEĞIL (RWI) ‘ın tipik bir kamu havuzda bulunan seviyelerde Cryptosporidium (Kripto) gibi. Cryptosporidium daha yaygın RWIs biridir ve ciddi gastrointestinal hastalığa neden olabilir.

Sayı 4: Klor havuz kokusu neden olur

Eğer kapalı yüzme havuzu yürümek ve klor gazları tarafından yutulmuş olsun, aslında koku neden olan klor değildir.   Toksik kloraminler ter, idrar ve vücut yağları ile klor reaksiyonu sırasında oluşan, koku neden olur.

Sayı 5: Bir koklamak havuzu Süper temiz havuz

Bir havuza yürümek ve klor gibi kokuyor önceki miti üzerine piggybacking, temiz anlamına gelmez. Bu sadece havuz aslında klor mücadele için o kirletici bir yeri vardır, çünkü kloraminlerin bir yeri vardır demektir. Bir soluk kimyasal koku Tamam, ama güçlü ve doymuş koku iyi değil.

Sayı 6: Yüzmeye gitmek yedikten sonra bir saat beklemeniz gerekir

Eğer kramp olsun veya dikiş çünkü Birçok çocuk yüzmeyi sen yapamaz bırakarak, tok karnına yüzme tehlikeli olduğunu söyledi ve bu boğulma yol açabilir. Bu havuzdan bir mola için çocuğunuzu almak için yararlı ebeveynlik tekniği olabilir rağmen, orada hiçbir bilimsel kanıt bunu desteklemek için. Yüzme öncesi bir saat içinde yeme kramp alma olasılığını artmaz. Kramp alma ya da sadece kendinizi rahat hissedeceğiniz ve havuzda oynarken tüm çocuklara göz kulak derinliklerinde yüzmek için en iyisi bu nedenle yüzme, her an gerçekleşebilir iken dikiş.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir