Zemin Havuz Bakım Rehberi Üstü

Ben bir yerüstü havuzu bir gurur sahibi olunca, ben bir havuz bakımı konusunda hiçbir ipucu yoktu. Neyse ki, ben sadece Swim yılında bir başladı ve ben gerekli tüm yardım bulunamadı!

Ekipman genellikle kullanımı daha kolay olmasına rağmen Yerüstü havuzları, inground havuzları daha farklıdır. En azından, tüm havuzlar düzenli temizlik, günlük filtreleme ve sabit bir klor seviyesi gerekiyor.

Temizlik

Bir yerüstü havuzu temiz tutmak bir inground havuz temizliği çok daha az iş değil – ve araçları ve teknikleri aynıdır. Eğer ağaçlar ve bir esinti varsa, vakumlama ve fırçalama, süzme yapmak gerekir.

Kaymağını: duvar skimmer bazı yüzen enkaz alacak, ama bir rüzgar fırtına işlemek için çok fazla olacaktır. Havuz direğine bir yaprak kepçe takın ve yüzeyi boyunca çekin. Bir çanta tipi Yaprak Rake size yaprakları bir sürü var ve sen de, havuz yerden şeyler kepçe için kullanabilirsiniz zaman en iyi şekilde çalışır. Düz skimmer net bir kaç yaprak hızlı bir kaymağını için kullanılabilir.

Vakumlama: Sen kurabilirsiniz skimmer içine emme tipi temizleyiciler bağlayarak otomatik havuz vakum veya bir robot havuz temizleyici bırakarak. Yaprakları gerçekten derin, ya da yosun sahası için ama ne zaman, bunu eski moda şekilde vakum isteyebilirsiniz. Bir yerüstü havuzu vakum koymak süpürge kafa kutup ve bağlantı süpürge hortumu . Havuzda koy ve daha sonra su ile hortumu doldurmak için uydurma dönüş üzerine Hortumun diğer ucunu tutun. ~ Skimmer sepetin altına deliğe itin ve şimdi vakumlama konum

Fırçalama: Bütün havuzlar ihtiyaç fırçalanmış edilecek ve birçok kişi biraz daha sık kendi havuzları fırçalamayı duramazdı. Bu dolaşıma yardımcı olur, ve görünmez filmler ve yosunlarının küçük başlangıçlar kaldırır. Ben genellikle daha kolay duvarları almak için yapar havuz içinden, haftada bir havuz fırçalayın. Senin emin olun havuz fırçası iyi durumda – kıllar aşağı giyim ve kenarları pürüzlü olsun, bu havuz liner zarar verebilir.

Süzme

8-12 saat havuz pompası her gün çalıştırın (en azından). Hatta tek bir gün özledim, su bulanık ve yeşil açabilirsiniz. En iyi sonuçlar için, basınç göstergesi size söyler bir havuz pompası zamanlayıcı, ters yıkama kullanın ve sık sık sepetleri temizleyin.

Pompa Zamanlayıcı: bir prize takın yerüstü havuz pompaları için kullanımı en kolay zamanlayıcı is a plug-in havuz pompası zamanlayıcı . Onlar da satın almak ve yüklemek için ucuz havuz zamanlayıcısı vardır. Günde yaklaşık 10 saat çalıştırmak için saati ayarlayın, ya da sıcak dönemler için uzun ya da daha fazla filtreleme ihtiyacı olduğu gibi su baktığında.

Geri Yıkama: Kum filtreleri ve DE havuz filtreleri filtre tuzak vardır kir tüm dışarı basması filtre, su akışının tersine çevrildiğinde bir vana var. Basınç göstergesi, temiz, başlangıç ​​basınçtan 8-10 lira yüksek olduğunda bunu yapın. Bir kartuş filtre geri yıkama değildir; Bunun yerine, pompa kapanır ve filtre temiz kaldırılır ve ıslatılacağız edilir – yine zaman basınç göstergesi 5-10 lbs arttı, ya da su akışı belirgin kapalı düşerse.

Sepetleri: Bir skimmer sepeti ve bir pompa sepet var. skimmer sepeti daha sık temizlenmesi gerekecektir, ama bir hafta bir kez vakumlama veya sonrasında pompa sepeti boş unutmayın. Değiştirirken pompa sepet , düzgün yerleştirilmiş oluyor ve pompa kapağı sıkıca vidalanmış olduğundan emin olun.

Kimyasallar

Senin havuz suyu korumak için, klor seviyesi sabit ve tutarlı olduğundan emin olmak için, ve havuz su dengesini ayarlamak gerekir görmek için, haftada suya birkaç kez test etmek gerekir.

Test Suyu: test şeritleri veya test kiti kullanılabilir Ya sürece bunu kullanmak olarak! Kullandığım 7-yönlü test şeritleri çoğu zaman, ama aynı zamanda da kullandığınız bir damlalık tip test kiti var. Onlar zaman birbirleriyle çoğu katılıyorum.Sıvı kitleri test şeritleri daha doğru, biraz renk körü özellikle eğer!

Klor Düzeyleri: klor kullanın tablet bir de şamandıra havuzda klor sabit bir seviyede tutmak için. En az 1,0 ppm – saat, büyüyen yeşil bir şey önlemek için önemlidir. dakika size bekçi aşağı yosun ve bakteri devralmaya başlayacak edelim.Taneli kullanın şok onu sıfıra yakın düşerse, veya yosun benekli ise hızla klor artırmak için (toz klor).

Su Dengesi: Kenara klor seviyesini test gelen, pH kontrol Toplam Alkalinite bir veya iki kez haftada. Ekle havuz pH veya alkalinite seviyelerinin çok düşük veya çok yüksek olduğunda. Aylık bazda kontrol Kalsiyum Sertlik ve Siyanürik Asitgenel su dengesi değiştirmek için yavaş ama önemli olan seviyelerini.

Sizin Yatırım Koruma

Bir yerüstü havuzu çok para mal olabilir – havuz duvarları, havuz liner hasar ve havuz ekipmanları korumak ve onlarca yıl sürebilir.

Havuz Duvarlar: Anything göçük veya daha kolay senin düşündüğünden daha olabilir bir çelik duvar paneli, kıvrım olabilir bir yerüstü havuzu dış duvarlarında darbeleme! Teneke olarak bisiklet ve üç tekerlekli bisikletler, ya da duvarlar zarar verebilir bir beyzbol Geri döndürmez olarak havuzu kullanarak Çocuklar, ayakta veya duvarın üst rayına oturuyor. Ağaç bacaklarda gerçekten havuz duvarlarının, hatta küçük dalları üzerinde bir numara yapabilirsiniz.

Havuz Liner: senin koruyun havuz liner iyi su dengesini tutarak ve süper yüksek vinil kırılgan yapabilir her zaman, senin klor seviyesini çalışmıyor tarafından. Bir astar ile delik veya delikler her şeyin türlü, ama özellikle sigara havuz oyuncak ve sokak giysileri kaynaklanır. Çoğu köpek bir havuz liner zarar vermez, buuut … asla bilemezsiniz.

Havuz Ekipmanları: havuz ekipmanları – pompa, filtre, ısıtıcı; açık havada çalışmak üzere yapılan ve saat çalıştırmak için yapılır; Oldukça sağlam şeyler. Bu düşme bacaklarda veya sel, ancak yağmur ve kar zarar görebilir normalde zarar vermez. Havuz ekipmanları da tehlikeli olabilir; Bu basınçlı filtreler, elektrik pompaları ve gaz ısıtıcıları – yani tamam, dikkatli olmak istiyorsun?

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir