Yüzme Havuzu Yeniden Boyama İpuçları

Bahar çoğaldığını ve sizin havuz rötuş zamanı, yine yılın o zamanı. Biz burada size havuz boyama hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmenize yardımcı olacak.

En Birkaç dispelling başlayalım havuz boyama hakkında Mitleri …

 1. Sen boya önce havuz drenaj zorunda değilsiniz – ha !, bu başladı ama kesinlikle YANLIŞ olduğu emin değilim! Tabii ki, boya daha iyi uyacaktır çünkü aslında, kurutucu daha iyi olduğunu, senin havuzu boşaltmak zorunda.
 2. Boya türleri fark yoktur – bu yine YANLIŞ olduğunu! Bu resim sürecinde en önemli ikinci adımdır. Eğer havuz çizilecek boya türü yanlış satın alırsanız o ilk ay içinde soyulması başlayacak ve havuz bunu boyanması olsaydı daha kötü bakacağız. Biz ne var öğrenmek için boya ve nasıl daha sonra farklı tartışacağız.
 3. Herhangi bir silindir yüzden sadece ucuz satın çalışacaktır mağazasında bulabilirsiniz. Peki bu nasıl bir kıllı havuz hakkında ne düşünüyorsunuz bağlıdır? Benim tahminim bu bir 3/8 “şekerleme ile bir çözücü dayanıklı çekirdek vardır bir rulo satın alması bu durumda böylece havuzu için istediğiniz bir şey değil mi. şekerleme rulo ve ayrı düşmekten silindirini önleyecektir solvent dirençli çekirdekli liflerin uzunluğu.
 4. Zaten bu yüzden hazırlık gerekmez boyanmış oluyor – YANLIŞ! Yüzey hazırlama boyama sürecinin en önemli adımdır. Kimyasal olarak boya önceki tabaka ile bağ çünkü bu kaplamalar çok güçlü ve dayanıklı. Yüzey daha sonra boya kadar uzun sürmeyecek hazırlanan değilse, hatta bir kaç ay sürecek olmayabilir. Görmek için havuz hazırlık adımlarını okuyunuz bu blogu .

Havuz Boya Tipi belirleme test

Daha önce kullanılan boya aynı tip havuzu yeniden boyamak için çok önemli.Havuz Epoksi boyalı ise, birlikte çizilecek Epoksi ve eğer Kauçuk bazlı boya kullanılmıştır, sonra Kauçuk ile tekrar üzerine gitmek.
Havuz üzerinde ne boya emin değilseniz, epoksi veya kauçuk esaslı solventler veya kullanım akrilik (aşağıya bakınız) içinde çözülerek bir boya çipi test edin.

 1. Kauçuk ya da Epoksi havuz boya kullanın çözücüler .
 2. Havuz boya küçük bir parça kapalı çip.
 3. Çözücülerden biri birkaç ons çip Rub.
 4. O ovuşturarak ederken bir çözücü içinde yaklaşık bir dakika içinde eritmek başlarsa, o boya o türüdür. Değilse, başka değil.

Kauçuk geçiş Epoksi için

Eski günlerde, size daha uzun ömürlü epoksi havuz kaplama ile çizilecek edemeden, kauçuk boya her iz kaldırmak için, havuz kum fırtınasında zorunda kaldı.Şimdi, sadece kullanabilirsiniz Advance Plus, astar olarak dönüşüm boya, ve sonra herhangi bir Epoksi havuz boya ile boyamak!

Epoksi havuzu boya daha pahalı Kauçuk Esaslı , ancak zamanla ince giyiyor, 7 yıla kadar sürebilir. Aynı zamanda sert, seramik gibi yüzey üretiyor – parlak!

Diğer Havuz Boya türleri üzerinde Akrilik Boya

Akrilik Emaye önce boyanmış ve hazırlanan kauçuk veya epoksi boyalar üstünden boyanabilir su bazlı havuz boyadır. Su bazlı olduğundan, yüzey sizin havuz boyama proje üzerinde gün kaydedebileceğiniz, tamamen kuru olması gerekmez.

Epoksi için 5-7 yıl ile karşılaştırıldığında Akrilik boyalar, ancak, 2-3 yıl daha kısa bir ömrü var. Sadece 1 veya 2 sezondur sürebilir, ancak bu kauçuk esaslı boya dayanmak olabilir.

Şimdi havuzu boyamak için hazırız, zaman önerilen miktarda kaplama tedavi sonra güzelce repainted havuzda yüzme sezonu zevk bildirmek için emin olun!

Bir Eski boyalı Pool Boyama

Havuz hazırlık sadece biraz daha hızlı gitmeli, tam olmayan bir boyalı havuz aynıdır. Boya özgü talimatlar için etiketini kontrol edin, ama genel prosedür:

 1. TSP havuzu yıkama
 2. Asit havuzu yıkama
 3. TSP (tekrar) havuz yıkayın

Havuz kuru sonra, etikete göre, bu havuzu yeniden boyamak için zamanı!Güvertede havuz ışık ve yer çıkarın ve maskeleme havuz kiremit altına basıldığında bant, ve herhangi bir süs fayans kullanın.

Eğer resim başlamadan önce tüm enkaz kaldırmak için bir körük, süpürge veya ıslak / kuru süpürge ile havuz ve havuz güverte temizleyin ve yağmur ya da ağır rüzgarlar hava tahminlerini kontrol edin.

5 gal kova ve rulo ile derin sonunda başlatın ve yeni boya uygulayın. Köşeler ve adımlar kesme yapılması küçük bir rulo veya fırça ile. Sadece, boyuyor buna bir şey!

Etiketin göre, havuzu bazı kuru zaman tanıyın ve sonra doldurma başlayın! Bizim tam seçim bakın havuz boya ve havuz boyama malzemeleri ve Başlamak!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir