Yüzme Havuzu Filtre Temizleyici kullanın

Yüzme havuzu sanayi teknik terim “gunk” ya da bir kum filtresi, “çamur topları” gider tuzak kir ve yapışkan bir içine birleşerek yağları, goopy madde filtreler.

Mineraller ve metaller de kum taşı benzeyen bir şey içine kum dönüm derin DE ızgaraları veya filtre kartuşları lifleri gömülü filtre medya, içinde sıkışıp ve kum filtrelerinde edilmektedir.

Tuzağa yağlar ve ölçek filtrenizde kurmak, bu filtre ortamı bu alanlarda su akış oranlarını azaltır, ve diğer alanlarda transferler yüksek akış oranları. Bu etkisiz filtrasyon sonuçlanır ve filtre ortamı ömrünü azaltır – senin kum, ızgaralar ya da kartuşları.

Bugün nasıl kullanılacağını tartışmak havuz filtre temizleyici , filtre tıkanma yağlar ve ölçek kaldırmak için. Senin havuz filtre ortamı gençleştirmek ve tam filtrasyon geri bahar start-up sonra kullanın.

KARTUŞ FİLTRE HAVUZ SÜPÜRGELERİ

Kartuş filtreler dokuma polyester bir pilili kumaş kullanın.Kartuş içinde derin lifler tuzak kir ve yağlar, mineraller ve metaller Binlerce. Yüksek basınçlı su ile kartuş hosing petrol ve maden ölçeği veya metal lekeleri ortadan kaldırmayı enkaz kaldırma oldukça etkili, ama çok iyi. Ve, yüksek basınçlı su hasarları, bir filtre kartuşu, bir kartuşlar kir tutma kapasitesini azaltır kumaş, lifleri birbirinden zorlayarak.

Bir kartuş havuzu Filtreyi temizlemek için, tanktan kartuşlarını çıkarmak ve görünür enkaz kaldırmak için, öncelikle bunu bir iyi hosing verin. Şimdi su ile küçük bir çöp can veya büyük kova doldurmak ve dökün granül filtre temizleyici . Çözülür ve sonra bir gecede nemlendirici için filtre kartuşları düşmesi karıştırın. Kova kısaysa, tüm kartuşu temizlemek için, yarıya aracılığıyla üzerinde kartuşu çevirin.

Temizlikten sonra, köpük oluşturan durdurana kadar, çözümün kartuşu çıkarın ve iyice temizleyin hortum. Şimdi – part çoğu kişi aldırmazlık olduğunu, kartuş kıvrımlarında derin herhangi bakterileri öldürmek için, tankın içinde takmadan önce tamamen kurumasını sağlamaktır. Temizlik ve kurutma 24 saat süreci gerçekleşir yaparken filtreleme devam edebilirsiniz, böylece filtre kartuşları iki takım tavsiye edilir sahip nedeni budur.

DE HAVUZ SÜPÜRGELERİ FİLTRE

 

DE filtre ızgaraları havuza geçerek bunları tutmak için, bir iki atomlu toprak parçacık daha küçük olan bir ince örgü yapılır.dokuma kumaş bu filtre basıncını yükseltir ve akış hızını azaltır, oldukça kolay tıkayabilir ki, böyle sıkı bir örgü olduğunu.

Bir DE Filtreyi geri yıkama yalnızca ızgaraları kaplama DE tozu ve kir yaklaşık% 70 kaldırır ve ızgaraların büyük bölümlerini bir geri yıkama sırasında tüm temizlendi değil. Bir bahçe hortumu ile iyice temizlemek için yılda bir veya iki kez DE ızgara takımını çıkarmak için önemli nedeni budur.

Ama bahçe hortumu mineraller, metaller veya yağlar kaldırmaz. Demir gibi kalsiyum gibi mineraller ve metaller DE ızgaraları ve yağ ve gres başka sorun teşkil küçük gözenekleri tıkayabilir. Mineraller hafif asit banyosuna ile temizlenebilir ve yağlar TSP gibi bir yağ çözücü ile temizlenebilir – veya aynı anda her iki kaldırmak için, bizim bir adım DE Filtre Cleaner kullanın.

Suyun can yarısı dolu küçük bir çöp doldurun ve eklemek DE filtre ızgara temizleyici talimatlara göre. Gecede, ya da birkaç saat bekletin ve sonra filtre tankına geri ızgaraları değiştirmeden önce, bahçe hortumu (havuzda dunk değil) ile iyi bir temizlik için kaldırın. Yılda bir kez yapmanız, ya da ne zaman bir hortum temizlik için filtre ızgaralar kaldırın.

KUM HAVUZU FİLTRE TEMİZLEME

 

Bir kum havuzu filtresi 20. silis kumu olarak yaklaşık yarım milimetre çapında, bilinen özel dereceli kum kullanır. Doğru büyüklükte pompa ile eşleşti zaman kum filtreleri kir ve yağları yakalama çok etkilidir.

Bir kum filtresi geri yıkama ancak tuzağa kir ve yağları serbest kadar etkili değildir. Daha küçük, daha hafif enkaz ve kir dışarı atılırlar, ama daha ağır mineraller ve yağlar filtre kumu üst birkaç santim doldurmak yığınlarda birlikte coagulate.

Her yıl kum üst birkaç santim değiştirmek veya bizim kullanabilirsiniz Kum Filtresi Temizleyici yağlar, mineraller ve daha az verimli filtre yapmak metaller kaldırmak için. Çamur toplar ve kireçlenme oluştuğunda, su çok filtrasyon olmadan, filtre ile havuz suyu huni kanalları klişeleşmiş oluşturur.

Sadece ters yıkama pozisyon filtre vanası ile, skimmer aracılığıyla ekleyin – Kum filtresi temizleyici kullanımı kolaydır. Süpürge filtresi içine çekilir sonra, pompayı kapatın ve kimyasal gecede çalışmak için izin. Kir, yağ ve mineral dışarı floş, durulama tekrar ertesi sabah o kadar başlatın. Filtre kumu gençleştirmek için her yıl kullanın ve tam etkisi faaliyet filtrenizi tutmak!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir