Sizin Havuz Suyu Crystal Clear tutulması

Ne yazık ki, hiçbir sihirli hap, kimyasal veya gece boyunca açık bir bataklık yeşil veya siyah havuz açmak için başka bir yolu yoktur! Genellikle tipik bir “bataklık” yeşil / siyah havuzu temizlemek için zaman, emek ve para alır.

Eğer havuz suyu ilk etapta bu kirli olsun asla izin eğer kesinlikle en iyisi. Kirli havuz temizlemek için kimyasal ve ekstra işçilik maliyeti genellikle çok o bakımlı yıl boyunca tutmaya maliyetini aşması.

İşte kısa sürede bir yeşil, siyah ya da çok kirli havuz temizlemek için denemek için 10 adım vardır.

Açık yeşil havuz suyu açmak için şu adımları izleyin 10:

  1. El ile geniş yapraklı net havuzdan tüm büyük pislikleri temizleyin. Bu suyu karıştırın olacak ve havuz çok kötü geçici bakmak yapabilir, ancak karıştırdı küçük enkaz birkaç saat içinde geçer.
  2. SİZ ALT KISMINA bir sürü çöp VAR EĞER ALT GÖREMİYORSANIZ havuzu elektrik DENEMEYİN YA ETMEYİN. İŞTE SİZİN SKİMMER, FILTER ve YERALTI BORULARI tıkayabilir!
  3. Suyun pH ve Alkalinite düzeylerini ayarlayın. Bu seviyeler uygun aralıklar dahilinde olmalıdır veya su berrak asla.
  4. Havuz Şok. Bu, herhangi bir bakteri ve algleri öldürmek için su klorlama süper demektir. Senin Havuz çok kirli ise, su temizler gün önce bir süre içinde granül şok birçok ÇOK lira gerekebilir. Havuz suyunun 10.000 galon başına 3 ya da 4 £ ekleyerek başlayın ve bir gecede hiçbir sonuç görürseniz, 3 veya 4 daha fazla pound ertesi gün ekleyin. Eğer renk değiştirerek su fark kadar bu işleme devam ya bulutlu hafif, beyaz, yeşil ya da açık. SİZ VE ÜZERİ HAVUZ ŞOK OLAMAZ! daha eklemek, çabuk o silecektir! Biz granül şok tedavisi kullanmanızı öneririz.
  5. Ayrıca bu noktada suya yüksek kaliteli algaecide eklemek isteyebilirsiniz. BAKIR veya GÜMÜŞ algaecides KULLANMAYIN. Siz ciddi havuz bitirmek leke yapabilir. Bu kimyasal iyi sadece profesyoneller tarafından kullanılmak üzere bırakılır.
  6. Kimyasal Süper floc ekleyin ve etiket üzerinde üreticinin talimatlarına uyun. Bazıları 24 saat boyunca pompayı kapatın tedaviden sonra iki saat boyunca pompayı çalıştırmak ve daha var. Süper floc büyük parçalar halinde suda asılı ince parçacıklar coagulate ve pompa kapatıldı iken onlar havuz yere düşecek.
  7. Bir gün ve ters yıkama sizin filtreyi 24 saat çalıştırmak veya hızlı sonuç için Filtreleri 3 veya 4 kez bir gün temiz daha.Hızlı bir şekilde filtre yapışmasına neden olacaktır Yeşil veya bulanık su, bu nedenle havuz temizler kadar gün filtreyi birçok kez ters yönde yıkamak gerekebilir. BU NORMAL! Bir havuz filtresi aşırı geri yıkama olamaz, unutmayın. daha size havuz çalıştırın ve devamını filtre geri yıkama, hızlı havuzu temizlemek olacaktır. Bir DE filtresi varsa, her geri yıkama sonra filtreye skimmer yakın yeni DE eklemeyi unutmayın. A DE filtre kum filtresi yaklaşık% 75-90 daha hızlı yeşil havuzu silinir. Bir kartuş filtre, bir kum filtresi olmadığı kadar% 35-50 daha hızlı silinir.
  8. Bu yönergeleri ve havuz 7-10 gün içinde temizlemek vermezse, filtre düzgün çalışmıyor olabilir. Bu havuzlu durumda, filtre sistemi profesyonel bir havuz şirketi tarafından kontrol var. Filtre düzgün çalışmıyorsa eğer havuzu temizlemek asla!
  9. Su berrak yukarı yapar sonra, büyük olasılıkla havuz zemin (daha ölü yaprakları, yosun, kir, vb) enkaz göreceksiniz.Enkaz mevcut sadece küçük bir miktar varsa, kendi havuz vakum sistemini kullanarak o kadar vakum isteyebilirsiniz.Havuz katında enkaz bir sürü varsa, profesyonel POWER doğrudan atık ve değil filtre aracılığıyla vakumlu havuzu olmalıdır. Bu aşınma tasarrufu ve filtre sistemine gözyaşı yanı sıra hiçbir enkaz sizin havuz boruları ya da pompa çarkı içinde tıkanmış olduğunu güvence edecektir.
  10. Havuz hala net değilse, seyreltme iyi bir seçenektir. TAMAMEN havuz RAKORLARDA ETMEYİN. Bu topraktan çıkabilir.Suya 2-3 ayak indirin ve normal seviyeye yükseltmek için tatlı su ekleyin. Ne zaman tam pompası 24 saat çalıştırın.Eğer ilerleme değilse tekrar sulandırmak gerekebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir