Portofino Havuzları / Portofino Üniversitesi CEO’su Havuz Sağlığı ve Güvenliği Standartları kurulması yardımcı olur

Uzmanlık ve eğitim için ticari havuz operatörleri musluk endüstri lideri Jack Manilla

Trinidad ve Tobago, Batı Hint Adaları – Portofino Havuzlar Cumhurbaşkanı Jack Manilla Trinidad uzmanları Sertifikalı Havuz Operatörler ® haline yardımcı olmuştur.

Manilla geçenlerde Noktası Fortin ilçesindeki Batı Güney Bölge Kapalı Spor Kompleksi’nde bir iki günlük sınıf oturumu sırasında eğitim 16 saat sağladı. Her öğrenci kurs için ön çalışmaya önceden bir kitapçık ve çalışma kitabını aldı. Daha sonra sucul tesis operasyonları ve sorumluluklar, ve operatörler sağlıklı, güvenli su ortamı sağlamak için atması gereken adımların havuzu anlayışlarını test yazılı sınavı geçti.

“Bu büyük bir deneyim oldu. Onlar öğrenmek için kendi endifle bunu görebiliyordu, susuz ve bilgi için açtık, onlar sorulan sorular, “Manilla, söyleyen Ulusal Yüzme Havuzu Vakfı (NSPF®) nün Havuz / Spa Operatör (CPO® olmanın yanı sıra ) ve Eğitmen, Havuz & Spa Uzmanları Dernek (APSP®) Öğretim, Sertifikalı Profesyonel Bina (CBP®), Sertifikalı Servis Professional (CSP®) Mütevelli APSP® Kariyer Enstitüsü Yönetim Kurulu üyesi ve üyesi olduğu Yönetim ulusal APSP® Kurulu.

CPO® ders 1972’den beri 40 ülkede 200.000’den fazla sertifikaları vermiştir NSPF® göre, havuz ve spa sektörünün en büyük eğitim programıdır.

CPO®s kayar ve düşer, anlayış ve eğlence su hastalık önleme emme tuzak, dalış kazaları, kimyasal tehlikeler dahil, su, etrafında riskleri azaltmak için öğrenirler. Onlar da dezenfeksiyon, su dengesi, su sorunları ve düzeltmeler, kimyasal test, kayıt tutma ve kimyasal besleme sistemlerinin sürecinde eğitilmişlerdir.

Bu tür konular Trinidad havuz operatörlerine büyük ölçüde yeni. “Onlar hiçbir devlet kodları ve hiçbir gönüllü sanayi standartlarına sahiptir. Birleşik Devletler’de var gibi bir şey yoktu, “Manilla dedi.

16 saatlik sınıf dışında, Manilla bir akşam resepsiyonda konuk konuşmacı olması istendi ve o APSP®, yüzme havuzu için dünyanın en büyük uluslararası ticaret birliği tarafından verilen havuz sektöründe APSP® / ANSI® standartlarının iki kitap paylaştı spa ve sıcak küvet endüstrisi. Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI®) standartlarına geliştirici -accredited gibi, APSP® onların kodları, yönetmelikler ve mevzuat en güvenli ve en güncel endüstri standartlarına yazılır sağlamak için düzenleyici ve yasama organları ile çalışır.

Manilla o da yayınlanmıştır önce Konsensus Oylama Vücut parçası olarak gözden geçirerek kurulmasına yardımcı Kamu Havuzlar ve Kaplıcalar içinde APSP / ANSI-11 2009 Standard Su Kalitesinin için bir kopyası, katılımcılara sağladı.”Onlar onları adada daha yüksek standartlar oluşturulması için temel olacağını söyledi” dedi.

O da Havuzlar, Spa Merkezi, Sıcak Tubs Wading, Yüzme Havuzları içinde APSP / ANSI ICC-7 2013 Standart Emme için Tuzak Kaçınma kaplı bir kitap paylaşılan ve havzaları yakalayın. Bu standartlar, Amerika Birleşik Devletleri Virginia Graeme Baker Pool & Spa Güvenliği Yasası ile uyumlu içindir. Bunu yaparken, o zorunlu devlet yönetmeliklere ve gönüllü endüstri standartları ve en iyi uygulamaları arasındaki farkı anlattı.

Manilla gönüllü standartlar savunmak için Trinidad havuz operatörleri çağırdı, ve diğer ülkelerde sanayi uzlaşma ile sonuçlanan titiz bir süreç yoluyla en iyi uygulamaları nasıl geliştiğini anlattı. “Onlar gönüllü sakinleri ve turistler için iyi sağlık ve güvenliğini sağlamak isteyen profesyoneller olarak en iyi uygulamaları takip gidiyoruz” dedi.

“Diğer ülkelerde olduğu gibi Trinidad ve Tobago standartlarının oluşturulması olumlu onların bütün ülke için halk sağlığı ve güvenliğinin etkileyebilir. O eşim ve ben hem çok ödüllendirici oldu gözlerini açarak ve güvenli, sağlıklı havuz operasyonları onları aydınlatarak, beni ve onlar için büyük bir paket vardı, “dedi.
Trinidad grup kendi sanayi bilgi ve deneyimleri dayanarak Manilla kiraladı Uluslararası danışmanlık, eğitim / öğretim ve gönüllü ticaret örgütü hizmeti. “Onlar da son 20 yıldır kendi havuz iş sahibi benim deneyimleri ben derse o zorlukları daha kolay ilişki olacağını anlayış daha derin getirdi ve düşündüm,” dedi.

Manilla ve eşi Paula, bir eş sahibi, günlük birlikte çalışmak ve onlar yıllardır öğrendiği ortak çalışma sorunları ve çözümleri hikayelerini paylaştı. Paula da Noktası Fortin, “Toplum Şekil” spor programı evlerinde üç gün boyunca sınıfta ve site turları ile destekli. Trinidad ve Tobago Olimpiyat Komitesi ve ülkenin büyük uluslararası sıvılaştırılmış doğalgaz ihracatçılarından biri arasındaki kamu / özel sektör ortaklığı, programın yüzme gibi spor katılımlarını destekleyerek çocuklar arasında sağlıklı bir yaşam tarzı teşvik eder.

Manillas ve katılımcılar tadilat, ekipman değiştirmeleri, onarım ve bakım önerileri yapmak, ziyaretleri sırasında üç ticari havuzları gezdi.

Manilla hükümet yetkilileriyle toplantı ve endüstri profesyonelleri organize yardımcı olarak bu yerel havuz operatörleri yardımcı olmak için teklif etti. O da önümüzdeki yıl gelişmiş bir dersi planlıyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir