Gömme Havuz Açılış: Bölüm I

Bu inground havuzlu bizim üçüncü sezon ve bu yıl kendini kışa havuzun sonra ilk kez açılıyor.Geçen sezonun kapanış başarı gibi hissettim.Tüm oldukça sorunsuz gitti – belki de sorunsuz. Kendimi, düşünürken buldum “Ben açıp benim havuzu kapatmak için bir havuz hizmeti bu kadar para ödenen inanamıyorum.”

Oysa, bütün kış şüphe kafamın etrafında ben karla kaplı örgü havuz örtüsü baktı her zaman döndürüldü. Ben hepsini doğru yaptıysam ben sezonu için açtı kadar gerçekten bilemeyiz …

Havuz Kapak Kaldırma:  . oldukça o sezonu başlatmak için olduğu gibi nedeniyle zaman zaman havuz kapağının altında peek o ve benim kompulsif kontrolleri üstünde sürüklenen kar lira yüzlerce bir arada öğretildiği gibi Mart ayı ortasında, su oldu altta toplanan neredeyse hiç kir veya enkaz kristal berraklığında. Nisan ayında, su hala net ama biraz daha kir, yaprak ve havuz kat boyunca biberli sopalarla oldu. Ben Mayıs sonunda kapağını çıkarmak için zaman kadar bakmaya dayanamam. Bazı ciddi yağış ve sıcak hava nemli birkaç hafta sonra yosun olabileceğini biliyordu.

Gömme Havuz Açılış

Gömme Havuz Açılış

Biz havuz dibinde bir kir bekleniyor. Ne kadar kir sana söyleyemem – Ben havuz alt göremiyordu.


Havuz Start-Up Kimyasalları:
Süper Klor Şok £ 4, Sigara Klor şok 2 Lbs, Yosun Önleyici, renginin açık, pH, Alkalinite, Klor Sticks, Metal Leke Çıkarıcı, yeni bir yaprak tırmık ve klorşamandıra .

İlk Adımlar: Ben getirilerinden kışa tapaları kaldırmak ve yerine gerekli skimmer sepetleri. Bu zaman
örümcekler savuşturmak için ve onların böcek yemek-olurdu ve ben derin dondurucudan kış korumak için tesisat yeterli havuz antifriz koymak umuyoruz. Bu benim en büyük endişe oldu – sıhhi tesisat.

Tüm antifriz borularında hala ince görünüyordu. Pembe renk kanalizasyon, yeşil havuz suyu rengine hoş bir değişiklik oldu gerçekten benim havuza drene toksik olmayan pembe sıvıyı aldırmadı.

Ekipman On: Ben gurur sahibi Raypak doğal gaz ısıtıcı ve Hayward pompa ve kum filtresi.
Yeniden: Ben, filtre tepesinde hava tahliye takımını açıldı, geri filtre üzerine boşaltma kapağını vidalı vidalı tahliye takılan geri pompaya ve bahçe hortumu ile astarlanmalıdır. Sonra pompa sepet su ile dolu, ben sirküle filtre vana döndü ve pompayı yukarı ateşledi.

Start-Up: Genellikle Süper Pompa adını kadar yaşıyor ve sadece kendisini başbakan ihtiyacı basıncını elde etmek için birkaç saniye sürer. Ben açık kapağı çıkarılır ve kapağın çevresi etrafında lastik conta ayarlanır. Su ile geri doldurdu ve hızlı bir şekilde geri kapağı yerleştirilir ve sıkıca vidalanmış. Bu sefer doğru ateş ve su dolaşmaya başladı. Birkaç dakika sonra filtre içinden su çalıştırmak için istekli oldu. Yani, onu kapatmaya filtre vana ayarlanabilir ve geri onu kovdu.

Uh-Oh: Ben bir küçük pürüz koştu budur. Manometre üzerinde bir sızıntı. Geçen sezon benim basınç göstergesi öldü ve ben bu yaz değiştirmek zorunda olacağını biliyordu – ama ilk havuz açılış bütçesi için, ben göstergesi atlamaya karar verdi.Zaten haftada bir kez geri yıkama ve ben göstergesi yerine birkaç hafta beklemek karar verdi. Ne yazık ki, gösterge içerden su sızması nedeniyle yapmak yanlış bir karardı!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir