Yüzme Havuzu Test Yöntemleri

Yüzme Havuzu Kaçak Test Yöntemleri

Bir yüzme havuzu sahibi iseniz, ya bir sızıntı olması hayal kırıklığı yaşamış ya da yapmadan önce bu sadece bir zaman meselesidir. Ne yazık ki, bir yüzme havuzu kaçak olabilecek pek çok yer vardır. Bir havuz sızdırıyor en yaygın yerleri anlamak önemlidir ve takip etmek gerekir süreci kaçağın yerini daraltmak yardımcı olur. Sonunda sızıntıyı onarmak için yerel havuz profesyonel çağırmanız gerekir, ancak aşağıdaki sızıntı tespit sürecini takip ederek ön ucunda bazı tasarruf edebilirsiniz. Bir yüzme havuzu akabilir birkaç ortak yerler vardır. havuz (havuz ışık, duvar iadeleri, kevgir veya ana tahliye gibi) havuz kabuğu yeraltında, ya da bir yere tesisat aracılığıyla, ekipman pedi de sızıntı olabilir. Ancak, ilk olası bir su kaybı suçlu olarak buharlaşmasını ekarte etmek önemlidir. Senin havuz suyu kaybetme olabilir nerede belirlerken aşağıdaki üç adım vardır.

Yüzme Havuzu Kaçak

İlk adım “Kepçe Testi” denir. Bir havuzda su kaybı buharlaşma veya sızıntı nedeniyle eğer “Kepçe Testi” belirleyecek. “Kepçe Testi” kendiniz çalıştırmak için şu adımları izleyin:

 • Normal seviyeye havuz suyunu getir.
 • Üstten yaklaşık bir inç havuz suyu ile kovayı doldurun.
 • Havuzun birinci veya ikinci adımı kova yerleştirin.
 • Kovanın iç Mark su seviyesi.
 • Pompayı kapatın ve kovanın dışına havuz suyu seviyesini işaretleyiniz.
 • 24 saat pompayı açın.
 • 24 saat sonra, iki su seviyeleri karşılaştırın.

Kovanın dış işareti olduğunu havuz suyu, içindeki su seviyesinin daha aşağı giderse, muhtemelen bir sızıntı yoktur. Inç su seviyesi düşüşü belgeleyin. Eğer bu testi çalıştıran dönemde yağmur yağarsa, o zaman tekrarlamanız gerekir “Bucket Testi.”

“24 Saat”

İkinci adım testi “ON 24 Saat” denir. Kaçak havuz kabuk veya sızıntı yerde havuzun yeraltı tesisat olup olmadığını ise artık buharlaşmayı dışarı iktidar tarafından bir sızıntı olduğunu tespit ettik ki düzgün belirleyebilirsiniz. Aşağıda testi “ON 24 saat” için adımlar şunlardır:

 • Su seviyesi orta kiremit veya orta skimmer böylece yukarı yüzme havuzu doldurun.
 • Karo hattında veya skimmer kabuk içinde bir işareti koyarak su seviyesini işaretleyiniz.
 • Havuz pompasını açın, ancak ilk herhangi bir otomatik doldurur kapalı olduğundan emin olun.
 • 24 saat çalışan havuz pompası bırakın.
 • 24 saat sonra, havuza geri dönün ve su seviyesini gözlemleyin.

Su seviyesi önceki gün yapılan işaretinin altına inmiş ise, o zaman sıhhi tesisat bir sızıntı olabilir. Bir sonraki adıma geçmeden önce, pompanın o çizginin dışına sızıntı suyu olmadığından emin olmak için filtre konumunda çalışırken “ters yıkama hattı” kontrol etmek gerekir. Eğer ters yıkama hattından su kaybediyor o zaman onarmak ya da filtre üzerinde birden çok vanasını değiştirmeniz gerekir.

“24 gün KAPALI” Test

Üçüncü adım testi “OFF 24 Saat” denir. Şimdi pompa bu son sızıntı tespit adımı tamamlamanız gerekir çalışırken Suyu kaybediyor belirledik söyledi.Aşağıda testi “OFF 24 saat” için adımlar şunlardır:

 • Su seviyesi orta kiremit veya orta skimmer böylece havuz yukarı doldurun.
 • Karo hattında veya skimmer kabuk içinde bir işareti koyarak su seviyesini işaretleyiniz.
 • Havuz kapalı pompa açın, ancak ilk herhangi bir otomatik doldurur kapalı olduğundan emin olun.
 • 24 saat boyunca kapalı havuz pompası bırakın.
 • 24 saat sonra, havuza geri dönün ve su seviyesini gözlemleyin.

Su seviyesi işaretinin altında testin “ON 24 saat” boyunca olduğu gibi aynı miktarda düştü, o şimdi kaçak havuz kabuk olduğunu biliyoruz. Su seviyesi damla olmadıysa, ya da sadece, o zaman havuz büyük olasılıkla sıhhi tesisat, değil kabuk yerde sızıntı olduğunu biliyoruz. Bu testte “AÇIK 24 saat” boyunca yaptığımız tutarın bir kısmını düştü sen saptadıktan sonra Havuz sızıntı olabilir nerede, bu bulgular bir kaçak tespit uzmanı başvurun ve onlarla paylaşmak için iyi olabilir. Biz onlar sizin yüzme havuzunda sızıntı onarmak için bir sonraki adımları belirlemenize yardımcı olabilecek ek içgörü sağlamak için mümkün olacak gibi yerel havuz profesyonel danışmanızı öneririz yoktur. Bizim ziyaret, profesyonel Amerika’nın Yüzme Havuzu Şirketi – Yerel ASP bulmak için Mekanlar sayfası ve arama bugün olun!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir