Yüzme Havuzu Kimyasalları Taşıma İçin Güvenlik İpuçları

Yüzme Havuzu Kimyasalları Taşıma İçin Güvenlik İpuçları

Son zamanlarda Online makale havuzu güvenliği yüzme açısından artan bir endişe bir konu kapalı. makale, geçen yıl havuz kimyasalları yüzerek bir şekilde yaralanan olmuştu insanlardan yaklaşık 5000 acil servis ziyaretleri olduğunu belirtti. Ayrıca, makale istatistik o acil tedavi aramaya ya da birincil doktora doğrudan gitti ya bu yaralı içermez belirtti. Yani, yaralı olanların sayısı aslında daha fazla oldu.

Tipik olarak, bu kimyasal yaralanmalar klor yanlış kullanım kaynaklanır. Klor insanlar tarafından o kadar yaygın olarak kullanılan olduğundan, bazen tehlikeli kimyasal olarak gözardı edilir. Su hatalı eklendi Klor zaman hasta olmak, ya da daha aşırı durumlarda, ölüme neden olabilir neden olabilecek bir klor gazı oluşturur. Çoğu zaman kişi sadece yüzme havuzu kimyasalları taşıma tehlikeleri eğitimli değil. Havuz kimyasalları tutarken Aşağıda, bazı güvenlik ipuçları sunuyoruz:

  1. Tutarken tüm yüzme havuzu kimyasalları kullanmak ve havuza ilave kimyasalların nasıl yön mutlaka okuyun. Bu insanlar kimyasal işleme den canı en sık nedenidir. Yüzme havuzunda kullanılan kimyasalların konusunda kendinizi eğitin.
  2.  klordan en yaygın yaralanmalar akciğerler, eller, gözler ve yüz yanıkları vardır. Yani, klor ya da başka bir havuz kimyasalı dokunmadan önce Kişisel Koruyucu Ekipman kullandığınızdan emin olun. Gözlük, kimyasala dayanıklı eldiven ve temiz hava maskeleri giyen kimyasal yanıklar ve / veya bu gazların solunması korunmanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir havuz kimyasal konteyner açarken açık havada yüzden dışarı yapmak istediğinizden emin olun, ve kapalı bir alan içinde. Açık, temiz hava açmakta olabilir kimyasal konteyner için daha iyi havalandırma sağlamak için yardımcı olur. Herhangi bir zararlı gazlar sizden uzağa salınır ve böylece Ayrıca, yaralanmayı önlemek için, senden uzakta açın.
  3. Eğer havuza herhangi bir onaylı kimyasallar eklediğinizde sizin havuza eklemeden önce kimyasal uygun miktarda ölçen emin olun. Eğer gereken daha havuza fazla kimyasal madde eklediğinizde havuzda yüzerken, potansiyel kimyasal yaralanma riskini çalıştırın.
  4. Yüzme havuzuna klor eklerken, her zaman suya klor eklemek için, ve klor su eklemeyin hatırlıyorsun değil mi. Eğer klor su eklediğinizde “ısınmaya” başlayacak ve çok tehlikeli klor gazı oluşturabilirsiniz.
  5.  Her zaman yüzme havuzuna eklemeden önce granül klor (şok) seyreltik önerilir. Örneğin, klor sulandırmak ama önce kova temizlenmiş emin olmak için boş bir kova kullanabilirsiniz. Bir kova temizlemenin en iyi yolu, daha sonra kalan artıkları temizlemek birkaç saat güneşte kova dışarı çıkmak için su ile kovayı yıkayın etmektir. Kova temiz kez yarım üzerine dolgu, kova su ekleyin. Ardından su kova için önceden ölçülmüş granül klor (şok) ekleyin. Kova su Karıştırma hızlı klor sulandırmak için yardımcı olacaktır. Yavaşça tercihen derin sonunda bir duvar beyannamesi üzerinden, havuz içine kova seyreltilmiş klor dökün.
  6. Kimyasal konteynerleri tarifi bunu yapmanız talimat sürece asla yüzme havuzu sıyırıcı kimyasallar ekleyin.

Yüzme havuzu kimyasalları işlerken bu güvenlik ipuçlarını aşağıdaki güvenle havuz suyu tedavisinde yardımcı olabilir. Ancak, biz güvenle sizin için havuz bakımı açısından yerel havuz uzmanına başvurmanızı tavsiye ederiz. Bir işe deneyimli havuz profesyonel tomaintain / hizmet için havuz artık bu tehlikeli kimyasallar işlemek zorunda parası ile size sağlayacaktır. Ayrıca, sadece havuz bakımı ekstra zaman harcamak zorunda kalmadan arka bahçesinde vaha keyfini çıkarabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir