Yüzme Havuzu Çalıştırma 5 İpucu

Yüzme Havuzu Çalıştırma

Bu hafta sonu, yaz mevsiminin başlangıcıdır! Anma Günü hafta sonu hatırlamak ve bütün özgürlüğünü korumak için verdik o askerlere şükredin yıl süre olarak bilinir. Biz genellikle “çıkışları aşçı” ve aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek bu planı olacaktır bu tatil kutlama bir parçası olarak. Bazı durumlarda, bu aşçı çıkışları havuz tarafı harcanır.Yukarı hava ısınma her gün ve serinlemek için havuza atlama ferahlatıcı düşünceyle, bahçe, yüzme havuzu, bir aile odak noktası haline gelir.

Eğer havuz bakımı Eğer o “hazır yüzmek” alıyorum oldukça angarya olabilir biliyorum. Havuz geçen sonbahardan beri kışın kapalı ya da sadece ihmal edildi varsayarsak, sen atlama önce yapmak için bir sürü iş olabilir!Aşağıda size Anma Günü partisi için havuz hazır olsun yardımcı olabilecek öğelerin bir listesi:

  1. Kapağı çıkarın: senin havuz kapalı olması durumunda daha sonra kapağı çıkarmadan bütün kış ilk adım olacaktır. Çoğu durumda, bu kapağı çıkarmak için eller ilave bir dizi alabilir. Ayrıca, her zaman katlanır ve yaz sezonu için kapak depolamadan önce herhangi bir enkaz durulayın iyi bir fikirdir kapak korunmasına yardımcı olmak için.
  2. Havuz suyu ne renk? Bu sorunun cevabı o gün ya da birkaç hafta içinde yüzme olacak olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.Havuz düzgün kapandığında / sonbaharda winterized ve sıcaklık, 70 ‘sürekli her gün sonra havuz suyu nispeten berrak olmasını bekliyoruz olmalıdır önce, sonra tekrar açılır. Eğer havuz ortaya çıkarmak ve yeşil veya siyah su görürseniz o zaman havuzun önce birkaç hafta hazır yüzmek olduğunu olabilir.
  3. Eğer havuz kimyasalları ne tür kullanmalıyım? En önemli kimyasal okumaları klor, pH, toplam alkalinite, cynauric asit, kalsiyum sertliği olan havuz içinde kontrol etmek ve bir tuzlu su havuzu varsa o zaman sen de tuz ppm düzeylerini kontrol edilmelidir. Sonra, düzgün bir havuz korumak için uygun aralıklar dahilinde kimyasal okumalarını ayarlamanız gerekir. Bu açık ve güvenli su yüzme sağlamaya yardımcı olacaktır.
  4. Pompa ve filtre düzgün çalışıyor? Tabii ki kimyasallar yeterli bir yüzme havuzu korumak için önemli olduğunu biliyorum, ama bu senin pompa alır ve birlikte çalışan filtre nihai etkinliği için bu kimyasalların dolaşmaya. Pompa aylarca kapalı olmuştu Eğer siz bunu açmak zaman başlayacak olmayabilir bulabilirsiniz. İster inanın ister inanmayın, bir havuz pompası sürekli çalıştırmak için inşa edilmiştir ve bu bir anda haftalarca veya aylarca kapatıldı edildiğinde aslında pompaya zarar verebilir. Ayrıca, sizin kartuşlarını temizleme olup olmadığını ızgaraları de, filtre ortamını temizlemek için önemlidir ya da bir kum filtresi varsa her 3 yılda bir yeni kum ile mevcut kum değiştirmeniz önerilir.
  5. Havuz, berrak, temiz ve kimyasal dengeli, ne olmuş yani yanındadır? Güvenliğiniz devriye şapka giyin ve herhangi bir sorun için havuz ekipmanları incelemek için başlar. Gözle görülür kaçaklar için pompa, filtre ve sıhhi tesisat bakmak ve topraklama kablosu güvenli havuz pompaları takılı olduğundan emin olun.Ayrıca, havuz pompası altında … vb hiçbir böcek yuvaları, karınca tepeler vardır emin olun. Bu küçük zararlılar da havuz pompası motorun içindeki yuvalar inşa edebilirsiniz ve bunun neden çalışmamasına. Eğer bir tramplen ve / veya bir slayt varsa onları kullanmadan önce zeminini düzgün sabitlenmiş doğrulamak için önemlidir. Tabi ki varsa korkuluk ve / veya merdivenler düzgün resmen sezonu için havuz açmadan önce bunları yüklemek için emin olun.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir