Havuz suyu yüzme gözlerinizin yanmasına neden olabilen en yaygın nedenleri nelerdir?

Yüzme Havuz suyu  gözlerinizin yanması neden olur?

Tam bir havuzda yüzerken birinin gözleri yakmak için nedenleri hakkında kafa karışıklığı var. Çoğu kişi bir havuzda yüzerken gözleri yanıyor, o zaman havuzda klor nedeniyle olduğuna inanıyorum. Gerçekte, bir yüzme havuzunda zaman gözde tahrişe neden olabilir iki daha yaygın nedenleri vardır.

Göz rahatsızlık için ilk nedeni yüzme havuzunda suyun pH kaynaklanmaktadır. Sağlık her devletleri Bölümü tarafından düzenlenen pH için kabul edilebilir aralıklar, 7,2-7,8 ​​aralığında düşüyor. Bu aralıklar, çeşitli nedenlerle önemlidir. Su, bu pH aralığında olduğunda, o zaman, su dengesinin ve havuz ve havuz ekipman daha az zarar verici bir etkisi vardır. PH bu aralıkta ve dengeli olduğunda En önemlisi, yüzücünün gözleri için daha rahat. İnsan gözünün pH 7.4, çünkü bu nedeni budur. PH aralığı olduğunda nedenle ya düşük (daha asidik su) veya yüksek (daha bazik su) daha sonra bu genellikle insan gözü rahatsızlık neden olur. Bu ilke banyo sırasında bebeğin gözleri korumak için bebek şampuanları pH dengeleyici benzer.

Havuz suyu Göz Yanması Sebebleri

Göz rahatsızlık için ikinci nedeni klor eksikliği nedeniyle olduğunu.Kombine klor, klor, organik atıklar tarafından kilitli ediliyor ve yüzme havuzunda işe yaramaz hale gelmesi ne olur. Bu durumda, kloraminler klor kokusu benzer bir ayırt edici bir kokusu olan, üretilir. Bu kloramin de göz tahrişine neden olur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bir sonraki adım, sadece suya daha fazla klor ekleyerek gereğidir. Gol serbest klor etkin bir iş yapmak ve düzgün su sterilize edebilir, böylece suda kombine klor ortadan kaldırmak için klor dozajının gerekli ekleyerek kesme klorlama ulaşmaktır.

Klor seviyesi çok yüksek olduğunda, tabii ki, bu mayolar ve derinin “ağartma” gibi gözde tahrişe neden olabilir. Düzgün yüzme havuzu bakımı hakkında daha fazla bilgi için profesyonel Amerika’nın Yüzme Havuzu Şirketi – Eğer yüzme havuzu ile uygun su kimyasını sağlamak için, yerel ASP başvurmanızı tavsiye edilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir