Yüzme Havuzu Yosun Tutması Çözümü

Yüzme Havuzu Yosun

Bugüne kadar yüzme havuzu sahiplerinin en düzenli şikayet yosun olduğunu. Yosun görebilir ve çirkin olmasıdır. Alg insanoğlunun bildiği ancak bu yalnızca bir kısmını yüzme havuzlarında karşılaşılan 21.000 üzerinde türü vardır.

Yosun hastalığına neden olmaz. Bu yiyecek içine güneş ışığı ve karbondioksit döner ve daha sonra hızla çarpabilirsiniz (ve neden olabilir bakteriler için besin sağlayan bir bitkidir hastalık ). Havuz suyunda bulunan yosun olduğunda, klor büyümesini mücadele için çalışıyor hızla kullanılır. Bu işlem, yükseltmek için bir eğilim vardır pH ve böylece geriye kalan etkinliğinin azaldığı, serbest klor .

Denetlenmeyen yosun büyümesi bulutlu yüzme havuzu açmak veya kötü koku ve tatları havuz suyu yeşil ve sonuçları yapar yapabilirsiniz.Ayrıca yüzme havuzunun duvarlar ve zemin leke olabilir yeşil veya mavi-yeşil alg daha kontrol etmek daha zordur Kara yosunu.

Tedbir tedaviden daha iyidir. Serbest klor yeterli düzeyde kontrol dışı büyüyen yosun önleyecektir. Yosun büyümesi fark edildiğinde, sert tedavi gerektirir. Genellikle klor ile tedaviye şok veya algaecide tavsiye edilir. Havuz gibi bir mineral sterilizatör varsa Havuz Sihirbazı yüklü, yosun büyümesi bir dolum gereken bir işarettir. Yosun ile dezenfekte suda büyümek değil Havuz Sihirbazı , su düzgün dengeli sağladı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir