Yüzme Havuzu suyu temizleme ve Filtrasyon sistemi

Yüzme Havuzu suyu temizleme

Havuz suyunda kirlilik ortamından ya geliyor ya da yüzücüler suya taşınır. Çevre kirliliği rüzgarla suya üflenir yüzden toz, yaprak, kimyasal atıkları, polen, sporlar, bakteri ve kapsar. Yüzücüler suya diğer kirleticileri taşıyan: vb ter, güneş yağları, idrar, bakteriler, virüsler,

Her yüzme havuzu, bir sirkülasyon pompası ve filtre vardır. Bugünlerde en yaygın filtreleri kum filtreleri, ve geri birkaç yıl önceki diyatomik filtrelere göre bakımı daha kolaydır. Havuz pompası filtre ile havuz suyu hamle her gün, böylece kısa sürede istenmeyen kirletici ve dezenfekte organik madde kaldırarak sağlar.

Diğer ortak havuz filtreleri daha bakım gerektirir rağmen, kir küçük partikülleri filtre edebiliyoruz DE (silisli toprak) filtre içerir. Kartuş filtreler de oldukça yaygın ve bakımı oldukça basittir. Günümüzde içeren bir filtre kum yerine zeolit ​​popülerlik kazanıyor. zeolit ​​(klinoptilolit özellikle mineral) herhangi bir ekstra bakım gerektiren süre değil, aynı ince DE amonyak ve (kombine klor ve klor saldırgan kokuları azaltarak) kendi kompleksleri emme kapasitesine sahip olmanın yanı sıra filtreleri gibi parçacıkların filtre edebiliyor.

Genellikle 8 saat her gün – yüzme havuzu pompası en az 6 için çalışmalıdır . Bu sabit filtrasyon gerçekleştirmek için devir havuz pompası ve kapalı bir zamanlayıcı Genellikle vardır. Havuz suyunun dolaşımı sudan kir parçacıklarını yüzen veya askıya çıkarmak, ancak havuz dibine ya da duvarlara “sıkışmış” için yerleşmiş maddeler üzerinde hiçbir etkisi yoktur olacaktır.

Çevre koşulları ve yüzücü yüküne bağlı olarak, yüzme havuzu ihtiyacı düzenli fırçalama ve vakumlama , ev havuzları için yüzme sezonu genellikle yaklaşık haftada bir. Sirkülasyon pompası kapalıyken, havuzun duvarları ve zemin sert bir fırça ile süpürüldü. Fırçalama gelen “toz” yerleşir zaman, yüzme havuzu yerden vakumlu. Havuzu da ile tedavi sonrası vakumlu olmalıdır flokulant . Günümüzde, havuz pompası çalıştığında yüzme havuzu duvarları kiri ve zemin emmek otomatik havuz süpürgeleri, bir çeşittir. Bu havuz işleri yüzme için zaman var gibi görünüyor asla havuz sahipleri için gerçekten harika.

Şimdi vakumlama yapıldığını, bunun zamanı filtresini ters yönde yıkamak . Isim kum yatakta, anlaşılacağı gibi Kum, tuzak toz ve kir filtreler. Filtre kir büyük miktarda birikmiş zaman su kum serbestçe geçemezse ve filtre basınç arttıkça verimlilik kaybeder. Ters yıkama filtresi aracılığıyla geriye su gönderir ve tuzağa kir out temizler. Geri yıkama sonra havuza dönüş basıncında bir artış göreceksiniz ve bir basınç sanı varsa, en az 0,5 bar bir artış fark etmelidir.

Havuzu ile “ters yıkama” ayarını filtresini açmak, kapatmak pompa. Temiz, savak yaprak sepeti çıkarın ve değiştirin. Pompanın açın ve atık boru çıkan su berrak olana kadar çalışmasına izin verin. Bu genellikle bir kaç dakika gerekir. Pompayı kapatın ve durulayın filtre ayarlayın;Bu boruları temizler ve havuza dönen herhangi bir kir engeller. Aynı zamanda geri yıkama tarafından karıştırılmış olan filtre kum yerleşir.Yaklaşık bir dakika pompayı çalıştırın ve sonra kapatın. Filtreyi ayarla “kapalı” konumuna getirin. Pompanın yanında yaprak tuzak açın sepeti çıkarınız ve tüm yapraklar, ince dallar temizlemek ve toplanan olabilir çöp. , Sepet değiştirin filtre için “filtre” olarak ayarlayın ve geri otomatik (zamanlayıcı) çalışma konumuna için pompayı açın.

Büyük! yüzme havuzu temiz görünüyor ve filtre gençleşmek olmuştur. Şimdi zamanı havuz suyu test etmek ve ayarlamak pH ve klordüzeyleri.

Yüzme havuzu kontör ihtiyacı varsa, şimdi havuz hortumu koymak için ideal bir zamandır. Çok yüzme havuzu suyunun sağlıklı bayat olma ve oluşturma önlemek için, yavaş yavaş yerini olmaktır kimyasal problemleri ya da havuz suyu problemleri . Her hafta 1 dakikalık durulama ardından 5 dakikalık geri yıkama bir rutin her ay yüzme havuzu suyunun yaklaşık% 5 yerine sağlayacaktır. Bu, yaklaşık 2 yılda havuz suyu, yüzme tam bir değişimini ifade eder.

UNUTMAYIN filtrenizde kum yararlı ömrü 3-5 yıl olduğunu da. Eğer kum değiştirmek ihmal ederseniz, filtre kir ince parçacıkları çıkarmak için mümkün olmayacaktır ve yüzme havuzu tamamen temiz olamaz. Havuz filtre filtrasyon sorunları önlemek için en az her 2 yılda bir muayene için açılan var.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir