Su Toplam Alkalinite

Toplam alkalinite (TA) su içinde bulunmaktadır kadar alkali maddelerin kadar bir ölçüsüdür. Yüzme havuzu suyunun, biz arasında olmalıdır bikarbonat alkalinite, ile ilgilenen 80 ppm ve 120 ppm .

Toplam alkalinite (TA) bu aralık içinde olduğunda, hızlı pH değişimleri ve pH düzeyi “dengeler” önler.

Eğer TA çok düşük , Marbelite ve alçı duvarlar metal havuzunun duvarları ve zemin pH hızla görünüşte de, yukarı ve aşağı gidiş (su gözler yanık, yeşile ve biz pH sıçrama olabilir, leke yapabilir, zarar, kazınmış olacak rasgele).

Eğer TA çok yüksek pH ayarlamak güçtür, su bulanık hale gelir havuz sürekli (test kiti göre) asit ihtiyacı ve klor dezenfektan olarak etkinliğini kaybeder.

Bu düzenli ta test etmenizi tavsiye edilir, ama pratikte bir bakımlı havuzda çok az değişir.

To ta düzeyini yükseltmek , biz sodyum bikarbonat kullanmak; Çok fazla pH’ı artırmadan bunu yapacak tek bir kimyasaldır. Kullan ne kadar sodyum bikarbonat öğrenmek için hesap makinesi size havuz TA yükseltmek gerekir. Sadece su 50.000 litre 4 günde başına 1 kg oranında sodyum bikarbonat ekleyin gerektiğini unutmayın. TA Raising nedenle oldukça zaman alıcı, yavaş bir süreç olabilir.

Toplam alkalinite düşürülmesi de yavaş bir süreçtir. Sıvı veya kuru ya asit, filtre ve havuz en derin bölümüne eklenir. asit sadece havuz içine dökülmeden önce seyreltilmesi, her seferinde küçük bir ilave edilmelidir. Uygulamalar arasında 3 gün bekleyin. Çok yüksek olup olmadığı TA azaltmak için gün ya da hafta sürebilir. Eğer bir yüksek TA varsa bir havuz uzmanına danışmalısınız veya ziyaret edebilirsinizToplam Alkalinite forumu bunu nasıl azaltılacağı konusunda yardım almak için. miktarları hidroklorik asit ve kuru asit ihtiyacınız olacak bizim kullanılarak hesaplanabilir havuz hesap .

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir