Su havuzuna Klor ekleme

Klor ekleme suyu havuzuna

Varsayılarak toplam alkalinite doğru seviyede ve pH değeri doğrudur, klor ilave edilebilir. ekleme klor miktarı, bu klorin seviyesi ve kullanılan klor türüne bağlıdır. Miktar için üreticilerin talimatlarına bakın. Havuzda su hacmini bilmeniz gerekiyorsa, bizim kullanarak halledebilirizhacim hesap .

Tartışıldığı gibi , daha önce , klor UV ışığının etkisi altında hızlı bir şekilde düşer. O erimesi ve zararlı güneş ışınlarının da etkileyebilir önce iyice karıştırıp bu nedenle klor, yalnızca ikindi veya erken akşam eklenmelidir.

Klor eşit dağılmış olmalıdır / havuz etrafında dökülür veya hızlı ve eşit dağılımını sağlamak için geri dönüş akış jetleri önünde yavaş yavaş döktü.

Klor yeterli sanitasyon sağlamak için 1.0-3.0 ppm kadar bir seviyede tutulmalıdır. Bir kullanıyorsanız Havuz Sihirbazı , 0.5 ppm seviyesi gereklidir. Bu kombinasyon, tek başına Klor çok daha üstün bir sanitasyon sağlayacaktır.

Havuz kirlenme çok yüksek seviyesi vardır ya varsa güçlü kokusu havuz etrafında klor, sen su tedavisi şok gerekebilir. Bu hızla kusurlu madde yok havuzu, olmayan stabilize klor (veya non-klor Oksitlendiricilerin) büyük miktarlarda ekleyerek içerir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir