Su bazlı Havuz Hastalıkları

Su bazlı Havuz Hastalıklar

Yüzme havuzları su kütlelerinin maruz kalan ve bu nedenle kirlenme tabidir. kirlenme çevre (örneğin rüzgar, yağmur) veya yüzücüler tarafından havuz suyuna yapılabilir.

Enfeksiyonlar ve son birkaç yıl içinde yüzme havuzları gelen bulaşıcı hastalıklar dramatik bir artış olmuştur. Bakteri ve virüslerin bazı suşları bizim yüzme havuzlarında bir sanitasyonunda olarak kullanmak klora karşı direnç inşa etmişlerdir. Diğerleri çok yavaş tahrip edilmektedir.Sonuç olarak, hızlı ve etkili organizmaları taşıyan hastalığı yok etmek mümkün alternatif sterilize için artan bir talep olmuştur.

Ne yazık ki, havuz suyu girmesini bakteri ve virüsleri engellemek imkansızdır. Yüksek yüzücü yükü ile yüzme havuzları olarak suya giren kirleticilerin seviyesi özellikle yüksektir. Hasta veya iyileşmekte insanlar yüzme kaçınmaları istenir, ama çok bu savunma görmezden. Klor güneşin UV ışınları ve ısı etkilerine yüksek kirlenme ve yüzücü yükü varlığında nedeniyle çok hızlı bozulur. Akılda bu faktörler, birçok havuz sürdürücüler hastalık önlenebilir umuduyla havuz suyu aşırı klorlama.

Klor da neden olabilir sağlık sorunları ve aşırı pahasına kaçınılmalıdır – Bu başka bir ikilem yaratır. Gibi maden suyu dezenfektanı Havuz Sihirbazı böylece daha güvenli ve sağlıklı bir yüzme ortamı yaratarak,% 75 klor tüketimini azaltabilir. Havuz Sihirbazı da etkili onlar grev önce potansiyel olarak zararlı bakteri, virüs ve yosunları yok eder.

Yüzme havuzu dezenfeksiyon için klor üzerinde toplam güven araştırma sonuçlarının ışığında mantıksızdır. Güvenli havuz suyu oluşturmak için klor tamamlayabilir klorsuz katkı maddeleri veya havuz suyu tedavilerin etkinliğinin kesin kanıt yoktur. Bakır ve gümüş gibi elementler çok güçlü bir anti-bakteriyel ve anti-viral ajanlar olarak yaygın uygulama bulmuştur. Gibi Patentli ürünler Havuz Sihirbazı klor yok edemez mikro-organizmalar ile başa çıkmak mümkün havuz dezenfektanları üreten bu bilginin en iyi şekilde yapmak.

Bu enfekte havuz suyu kaynaklanabilecek hastalıklardan bazıları şunlardır:

  • Gastroenterit, Dizanteri, Amipli dizanteri, kolera, tifo, Hepatit A, Giardiasis, Cryptosporidiosis, Salmonelloz, Shigellosis, Dermatit.(Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri)

Aşağıda yüzme havuzu, su kaynaklanan hastalıklar için bazı referanslar şunlardır:

  • Klor nötralize etmek için 4 gün kadar sürebilir Cryptosporidium parvum dengeli bir havuz kimyası ve ücretsiz klor seviyesi 0f 2.oppm rağmen, ciddi hastalık nedenleri ve havuz suyu ile bulaşan,. ( CDC – Bulaşıcı Hastalıklar Gelişmekte )
  • . . . 282 havuzları dışında 2.0 ppm üzerinde bir klor düzeyi hala hem vardı havuzları% 50 üzerinde test E. Coli ve Pseudonomasbakteriler mevcut. (Dr. Peter Gaffney, Georgia State Üniversitesi Mikrobiyoloji Profesörü, “Fulton County Gürcistan Yüzme Havuzları Mikrobiyolojik Değerlendirilmesi (Atlanta)”)
  • “Yüzücüler Illinois Halk Sağlığı Araştırmacısı, Linda Berrafato göre, büyük ölçüde yüksek bakteri ve havuzlarda virüs seviyeleri, önemli ölçüde daha fazla göz, kulak ve bilmeyenlerin daha deri enfeksiyonları vardı.” (USA Today)
  • Yüzme havuzlarında kullanılan klorun yan ürünlerin (trihalometanların) nefes sonucunda, özellikle küçük çocuklarda, gözlenmiştir “astım Yüzme”. (Reuters Sağlık, Toksikoloji Mektuplar, 72)
  • . Karaciğer, böbrek ve merkezi sinir sistemi problemleri ve kanser riski yan ürünleri klor kullanımının (trihalometanlar) bir sonucu olarak gözlenmiştir ( EPA – Safe Water Yönetmeliği )
  • Göz ve burun tahrişi, mide rahatsızlığı ve anemi klor (Cl sonucunda oluşabilir 2 veya ClO 2 ) ya da kloramin suda. ( EPA – Safe Water Yönetmeliği )
  • 2000 yılında eğlence sudan hastalık salgınları 2 yıl önce ile karşılaştırıldığında% 228 arttı. ( Hastalık Kontrol Merkezi )
  • İshal Havuzları arındırmak için kullanılan klora karşı dirençli olarak yeni mikrop görünen 1980’lerin ortalarından beri sürekli artmasına neden olmuştur. ( Michael Beach, CDC tıbbi epidemiyoloji )
  • “EPA en üst 10 kanserojen İzleme Listesi için klor cilt emilimi yükseltti.” (Washington Post, Haziran 1994)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir