Klor test

Havuzun klor seviyelerini ölçmek için bir test kiti satın almak için planlama yaparken, orada bir 3 yönlerini ölçülebilir olanı hatırlamak önemlidir:

  1. Ücretsiz klor (ya da bakiye klor) – dezenfekte veya su dezenfekte ve bizim için önemli bir ölçüdür havuzun klor miktarıdır.
  2. Kombine Klor – hangi formun yeterli boş klor olmadığı zaman istenmeyen, kötü kokulu, rahatsız edici bileşiklerden oluşur.
  3. Toplam klor – Suda klor toplam miktarıdır. Hem ücretsiz kullanılabilir ve kombine klor içerir.

Yüzücüler için temiz ve güvenli havuz tutmak için suya yabancı maddelerin üzerinde hareket edebilir klor – Biz su orada ne kadar kullanılabilir klor ilgilendi.

Çok az klor yosun ve bakteri üremesi, su bazlı hastalıklar, sunny su ve suyun yetersiz sanitasyon sonuçları.

Çok fazla klor göz, burun ve cilt tahrişleri neden olabilir. Havuzda klor kanserojen olduğunu da unutmayın ve biz tam dezenfeksiyon için gerekli minimum seviyesini tutmayı hedefliyoruz gerekir.

Sıvı ayıraç tercih edilmektedir yerine tablet kullanmak test kitleri. Tabletler, kullanımı ve daha kesin sonuçlar sağlamak daha kolaydır. Ayrıca sadece bu ücretsiz kullanılabilir klor ölçümü gibi tablet ölçüm klor “DPD” olduğundan emin olun.

En az 20-30 yüzeyden cm ve en az o kadar havuzun duvarından gelen su numunesi al. Test kitinin talimatlarına göre su sınayın.

havuzda mevcut klor arzu seviyesi 2.0ppm önerilen ideal bir olmak 1.0-3.0ppm olduğunu. Bir kullanıyorsanız Havuz Sihirbazı , ideal bir serbest klor seviyesi 0,5 ppm (bir olmadan havuzlarda gerekli klorun% 25 Havuz Sihirbazı ).

Klor ekle test sonuçlarına göre. Kaba bir rehber olarak, bir havuz, bir kullanarak granül klor yaklaşık 600 gram (2-3 bardak) sıcak yüzme sezonu boyunca iki kez su her 50.000 litre haftada (150 gram ya da 1 / 2-3 / 4 bardak eğer ihtiyaç Pool Sihirbaz ). Unutmayın bu sadece bir rehberdir ve gerçek klor gereksinimleri sadece normal testler ile tespit edilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir