Havuz suyu testi – havuz problemleri

Havuz suyu testi – hayır havuz problemleri

Haftada bir kez en az, havuz suyu havuz kimyasalları belirli düzeyde sağlamak için test edilmesi gerekmektedir. Bu en uygun sonra yapılır geri yıkama filtresi.

Dengeli bir yüzme havuzu gerçekten sadece olması gerekir , pH ve klor düzeyleri, kontrol ve düzenli olarak düzeltilmiş diğer kimyasal değerler daha az sıklıkta ölçülmüştür.

Sıvı damla yerine tablet kullanan tercihen – İyi bir havuz test kiti bir zorunluluktur. Süresi Doldu tabletler / test sıvılar (reaktif) çok sık bizim yüzme havuzları içine gereksiz (pahalı) kimyasallar dökme bize sonuçlanan yanlış okumalar vermek gibi dışarı atılmalı. Daima çocukların erişemeyeceği bir güneşten ve dışarı serin ve kuru bir yerde test kiti tutun.

Havuz suyu test ederken, iyice havuz yüzeyinin altında en az 20-30 cm suyla doldurmadan önce test kiti hücreleri yıkayın. Eğer testler bittiğinde geri havuz içine Test çözümü boşaltın asla.

Haftalık havuz suyu test:
pH
Klor

Yüzme havuzu belirgin sorunlar varsa, aşağıdaki testler sadece 3 ayda ya da öylesine, ama tercihen her ay yapılması gerekir. Onlar da sizin havuzuna gelen profesyonel bir yüzme havuzu danışman tarafından üstlenilen veya bunları bir havuz suyu numunesi almak eğer onlar birçok uzman havuz dükkan yapılabilir ( temiz bir cam kavanoza! ).

Aylık havuz suyu test: Toplam Alkalinite Kalsiyum Sertlik Toplam Çözünmüş Madde Sabitleyici

Bölgenizdeki su herhangi metaller içermez ve yüzme havuzu belirtilerinin hiçbiri gösteriyorsa demir veya bakır varlığı, bu metaller için test gereksizdir. Ancak, duvarlar ve havuz katında boyama fark ederseniz, bu seviyeleri olmalıdır metallerin kontrol etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir