Havuz Suyu Sabitleyici (kremi)

Bizim havuzlarında bir sanitasyonunda olarak kullanmak Klor, güneşin UV ışınlarının çok unstable.The etkileri ve yüksek sıcaklıklar klor etkinliğini azaltır ve inaktif bileşenlerine ayırır.

Stabilizatör veya siyanürik asit, UV ve ısı olumsuz etkilerinden klor koruyan bir bileşiktir. Bizim havuz gün boyunca yüzücüler için temiz ve güvenli kalmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda biz dezenfeksiyon bu düzeylerini korumak için eklemeniz gerekir klor miktarını azaltır.

“Araştırma sonuçlarına göre, stabilizatör olmadan havuzları yaklaşık% 90 kaybetmek de güneşli bir günde toplam bakiye klor iki ya da üç saat . Havuzlar aynı koşullar altında, ancak, siyanürik asit litre başına 25 ila 50 miligram ile tedavi, sadece kaybetmek 10, toplam klor yüzde 15. ” (White ve. diğ., 1972)

İdeal olarak, stabilizör yaklaşık 50 ppm arasında bir seviyede muhafaza edilmelidir, bu kabul edilen sınırlara 40-80 ppm olarak. Bir stabilize klor ürünü kullanırsanız, varsa, stabilizatör çok az eklemeniz gerekir. Senin Havuz sabitleyici seviyesini yükseltmek için gereklidir ne kadar siyanürik asit bulmak için, bizim kullanabilirsiniz sabitleyici hesap .

Stabilizatör seviyesi çok yüksek ise, seviye önerilen sınırları düşene kadar olmayan bir stabilize klor ürünü kullanmayı deneyin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir