Havuz suyu pH

Havuz suyu pH

pH havuz suyu dengesinde en önemli faktörlerden biridir ve test edilmeli ve düzeltilmiş en azından her hafta. pH havuz suyu nasıl asit / alkali ölçüsüdür. 7.0 arasında bir pH değeri nötr – 7,0 alkali yukarıda 7.0, asidik aşağıda. gözümüzün pH 7.2 olduğunu. 7.2 ve 7,0-7,6 ​​aralığında tutulmalıdır – senin havuzu için ideal pH sadece olduğunu şaşmamak.

Havuz çok asidik ne olur?
(pH düşük)

  • Yüzme havuzu Marbelite veya alçı ise, havuz suyu havuzu yosun büyümesi için ideal bir pürüzlülüğü oluşturarak, yüzey erimesi başlayacaktır. Benzer bir sonuç, kiremitli yüzme havuzları enjeksiyon oluşur.
  • Metaller paslanmasına – ve bu havuz ekipmanları, boru bağlantı parçaları, pompa bağlantılarını vb içerir
  • Yüzme havuzu duvarlar ve metal parçalar zarar gibi, sülfatlar oluşur. Bu sülfatlar çirkin kahverengi ve siyah lekeler neden duvarlar ve yüzme havuzu zemin üzerine su salınır.
  • Yüzme havuzu su içinde bir dezenfektan olarak kullanılan klor, aktive edilmiş ve çok hızlı bir şekilde atmosfer kaybolur. Su sterilize varlık değildir, ve biz pH değeri çok düşük olduğunda klor ekleyerek paramızı atıyor.
  • Biz yüzmek, bizim gözleri ve burun yakmak. Bizim mayo kaybolur ve yok olur. Cildimiz kuru ve kaşıntılı olur.

Havuz çok alkalin ne olur?
(pH yüksek)

  • Havuz suyunda kalsiyum sadece bizim çaydanlık gibi, karbonatlar ve formlar ölçeği ile birleştiriyor. Bu kalsifikasyon zaman siyah dönüm toz ve kir tuzaklar su hattı, en çok görülür.
  • Havuz suyu bulanık veya karanlık olmaya başlar ve onun ışıltı kaybeder.
  • kalsiyum karbonat, yüzme havuzu filtre kum üzerinde plaka etkili bir çimento dönüştürerek eğilimi vardır. Yani kum filtresi , bir çimento filtre olur ve havuz suyundan tuzak kir kabiliyetini kaybeder.
  • PH arttıkça, yabancı partiküller hareket etmeye klor gücü kaybolur. 8.0 pH havuz sadece koymak klor% 20 kullanabilirsiniz. Böylece bunun% 80’i boşa gider ve size ihtiyacınız dezenfeksiyonu sağlamak için çok klor olarak 5 kat gerekir.
  • Alkali havuz suyunda, yüzücüler de muzdarip. Bizim gözler ve burun yakmak ve cildimizi kuru ve kaşıntılı olur.

Test etmek ve ihmal ederek pH değerini düzeltmek yüzme havuzu suyunun, biz sadece çirkin hale gelmesine neden değil, ama biz de kendimizi fiziksel rahatsızlığa neden. Buna ek olarak, muhtemelen bu havuz suyunda etkili olamaz havuz kimyasalları yüzme bizim sabit Kazanılan para atmadan konusunda ısrar ediyor.

Su test ettikten sonra, gerekli kimyasal maddelerin yaklaşık 7.2 arasında bir seviyede pH getirmek için eklenmesi gerekir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir