Havuz suyu pH değerinin ayarlanması

Havuz suyu pH değerinin ayarlanması

Varsayarsak toplam alkalinite düzeyi doğru, biz sonuçlarına göre pH ayarlamak pH testi . Çoğu iyi test kitleri pH’ı düzeltmek için eklemek asit miktarını hesaplamak için izin veren bir asit talep testi var. Genellikle bilmeniz gereken hacim gerekli miktarı hesaplamak için havuz.

Genel olarak, havuz suyunun pH yükselme eğilimi. Bu (…, Ter, idrar) klorlama, yüzücünün atıkların bir sonucudur ve doğanın eğilimi yaklaşık 8.5 ayakta su pH dengelemek için.

Yüksek pH, bir asit ile azaltılabilir. En yaygın havuz asitler:

  • sıvı hidroklorik asit (klorlu asit) ve
  • kuru asit (sodyum bisülfat).

Havuza asit eklenerek olduğu gibi son derece dikkatli, alınması gereken ihmal ciddi yanıklara neden olabilir . Asit eklemeden önce, hiçbir yüzücüler suya ve pompa çalıştığından emin olun. Siz asidi karıştırmak için plastik bir kova gerekir.

Daima suya asit ekleyin; ! aside su ekleyin asla 3/4 havuzundan su ile kovayı doldurmak. Kovaya asit ekleyin ve dökün yavaşçahavuzun derin sonunda etrafında. Eğer asit büyük miktarda ekliyorsanız, aşamalarda bunu – ETMEYİN tek seferde havuza asit büyük miktarda ekleyebilirsiniz. Pompa en az 4 saat süreyle su sirküle ve sonra izin ver pH’ı testi tekrar. 7,0-7,6 ​​arasında pH okuması 7.2 İdeal seviye olmak gereklidir.

Bir kerede havuzda çok fazla asit eklerseniz, borular ve pompa parçaları paslanmaz, duvarları gravür risk ve alt toplam alkalinite su.

Düşük pH değeri , bu en çok soda (sodyum karbonat) – bir alkali ile artar. pH değerini yükseltmek için gerekli olan sodyum karbonat miktarı, bizim elde edilebilir soda külü hesap makinesi .

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir