Havuz suyu kimyası Dengeleme

Havuz suyu kimyası Dengeleme

Havuz suyu sonuçlarına göre testler , biz yüzücü güvenliği ve görsel netlik için ideal dengeye geri havuz suyu getirmek için kimyasal eklemeniz gerekebilir.

Biz düzenli olarak ayarlamak için gerekli olan pH ve klor bu hava koşulları ve yüzme havuzu kullanımına göre dalgalanma eğilimi olarak seviyeleri.

Bu son derece önemlidir klor eklemeden önce pH ayarlamak . PH değeri 8.0 olduğu zaman klor, klor, sadece% 8 etkilidir ancak% 20 etkin ve 8.5 arasında bir pH değerinde olan. PH değeri 7.0’dan daha düşük olduğu zaman klor aşırı aktif hale gelir.

Dengeli bir havuz suyu sistemi rağmen, yüzme havuzu, bazen bulanık hale gelir ve kendi ışıltı kaybedebilir. Bu genellikle filtre bindirilmesi için çok küçük olan su içinde kir dakika asılı partiküllerinin bir sonucudur. Bu parçacıklar, genellikle, bir ile silinebilir flokülan / pıhtılaştırıcıbunları havuzdan kaldırılacak sağlayan, birbirine topaklar. Havuz Sihirbazı etkilerinden biri de flokülantlar yararlanarak, bir koagülan eylemi ia veya Havuz Sihirbazı takıldığında koagülanlar İşten çıkarılan.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir