Havuz Suyu Kalsiyum sertliği

Havuz suyunun bağlamında toplam sertlik suyun toplam mineral içeriği ifade eder. Bu kalsiyum, magnezyum, demir, mangan ve diğer elementlerin oluşur. Bu unsurlar havuzu doldurmak için kullanılan suyun mevcut ve düzeyleri normal havuz kimyasalları kullanımı (örn oluşan klor sayesinde artırabilir kalsiyum hipoklorit). Biz kalsiyum sertlik seviyeleri ilgilendi.

için ideal aralık kalsiyum sertliği 250-350 ppm .

Eğer kalsiyum sertliği çok düşük su aşındırıcı hale gelir ve havuzun yüzeylerinin aşındırma ile sonuçlanır. Metaller paslanmasına – ve bu havuz ekipmanları, boru bağlantı parçaları ve pompa bağlantılarını içerir. Sonuç olarak, havuzun duvarları ve zemin leke yapabilir.

Düşük kalsiyum sertliği kolayca arttırılabilir , kalsiyum klorür kullanılarak. gerekli miktar kullanılarak hesaplanabilir kalsiyum klorür hesap . NOT : 3 parçaya kalsiyum klorür gerekli miktarda bölün. Ilk bölümü ekleyin ve en az 4 saat süre ile, suyu. Tekrar su testi ve istenilen seviyeye ulaşılana kadar işlemi tekrarlayın.

Eğer kalsiyum sertliği çok yüksek , sonuç tüm havuz yüzeylerinde ölçekli oluşum olacaktır. Filtre ve boruların su akışı ve filtrasyon verimliliği azaltan, tıkanabilir. Su bulanık olur ve yüzücüler göz tahrişleri şikayetçi.

Kalsiyum sertliği azaltılması çok zordur. Her iki durumda da havuzda suyun bir kısmı veya tamamının yerini ya da çözelti içinde kalsiyum tutmak ve üzerinden birikmesini engeller kimyasal ekleyin. Kalsiyum sertliği yüksek ise, size bir havuz profesyonel danışmanızı öneririz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir