Havuz Suyu Bakır, Demir ve diğerleri

Bakır, Demir ve diğerleri

Bakır doğanın unsurlardan biridir. Ayrıca en yüzme havuzlarında ekipman ve tesisat kullanılır. Bakır, serbest halde, ucuz da mevcut olabiliralgeasitlerin .

Korozif su ( düşük pH , düşük TA , düşük kalsiyum sertliği bakır neden olabilir yanlış su dengesinin veya kimyasalların yanlış kullanımından kaynaklanan) havuz suyuna çözülecek. Eğer havuz kontör için kullandığınız su kaynağı da bakır, demir ve diğer metallerin yüksek düzeyde içerebilir.

Bakır için maksimum seviyede düşük seviyeler tavsiye edilir olsa da, 1.0ppm olduğunu. Yüksek konsantrasyonlarda, suyun dışına ve saç üzerine bakır yatakları, tırnak ya da havuz duvarları yeşil lekeler neden olur. Bakır yüksek seviyeleri de yeşil su neden olabilir.

Demir havuzunda su kahverengi ya da yeşil dönmesine neden olur. Ayrıca havuz duvarlarının boyama neden olabilir. Demir çok bakır aynı nedenler (örneğin aşındırıcı su veya kontör suda yüksek düzeyde) sahiptir. Demir içermeyen su arzu edilmekle beraber demir maksimum seviyede 0.3ppm olduğunu.

Bakır ve demir kimyasalları (kenetleme maddeleri) ile suya “kilitli” olabilir. Bu su dicolouring veya havuz boyama gelen metal engeller.

Magnezyum ve manganez suda sertliğini artırmak ve ölçek neden olabilir. Ayrıca bakınız kalsiyum sertliği .

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir