Havuz Sihirbazı

Havuz Sihirbazı klorun büyük dozlarda kullanımı olmadan temiz sağlıklı bir havuz sağlar ve (Bkz 1983 yılından beri havuz sahipleri tarafından güvenle kullanılan bir tam patentli su sanitizing birimidir Avantajları )

Artık yosun, daha fazla bakteri, daha fazla sorun
Havuz Sihirbazı plastik bir muhafaza içine yerleştirilmiş metalik reaktivatörü elektrot ve suda çözünür bir mineral bileşikleri oluşur. aktif bileşikler suda yosun, bakteri, mantar ve benzeri tek hücreli organizmaları yok saldırı ve kompleks bakır, gümüş ve çinko içerir.

Havuz Sihirbazı yaprak tuzağı ya skimmer sepete konulur ve suda çözünür bileşikleri, havuz içinde disperse edilmesi, üzerinden çözülür. Bu bileşikler suda yabancı maddelerin yok ve onlar yaprak tuzak birim geçerken gençleşmek edilmektedir.

Havuz Sihirbazı güneşin UV ışınlarının veya ısı etkilenmez. Aktif elemanlar deri yoluyla absorbe edilmez, ne de onlar yıkmak ya da su dezenfekte ederken dağılımı yoktur. Onlar ancak, geri yıkama yoluyla kaybetti ve dışarı sıçrama ve bu nedenle köpüklü, sorunsuz bir havuz korumak için her 7-12 ayda doldurulan gerekir vardır.

Araştırmalar açıkça bu tür bakteriler, virüsler ve yosun olarak tek hücreli organizmaları yok gümüş ve bakır hem de etkinliğini göstermiştir. Gümüş tıbbi amaçlar için kullanılır olmuştur ve yüzyıllar boyunca taze sıvıları tutmak. alg ve bakteri yok etmek için bakır kullanımı sanayide iyi bilinmektedir ve yaygın.

Klor, diğer taraftan, hızla bozulur ve pH dalgalanmaları ve UV ışığının hoşgörüsüz olduğunu. Klor kullanımı da sağlık ve çevreye zararlı olduğu kanıtlanmış (kloraminler, klorlu hidrokarbonlar) yan ürünlerin sonuçlanır.

Havuz Sihirbazı bilimsel (en çok 75%) tarafından klor tüketimini azaltmak için değil sadece, ama temiz, saf havuz suyu sağlamak için geliştirilmiştir. 0.5ppm bir klor konsantrasyonu Havuz Sihirbazı havuz için tavsiye edilir. Havuz Sihirbazı bile içme suyu için küresel kriterleri aşan, havuz suyu için sağlık gereksinimlerini karşılar sadece.

Yukarıda belirtildiği gibi, avantajları , bir Havuz Sihirbazı kullanarak çoğaltılmıştır.

Aşağıda Havuz Sihirbazı tarafından kullanılan sanitisation bakır-gümüş sisteminin etkinliğini destekleyen bazı araştırma:

Kamu sularda mevcut olabilir ölümcül Lejyoner Hastalığı ve nedenleri “Legionella pneumophila, 100 kat daha hızlı bakır ve gümüşten oluşan bir 0.02ppm 0.20ppm klor kendisinin kullanımı ile karşılaştırıldığında klor 0.20ppm ilave edildiğinde, yaklaşık öldürüldü . Lejyonella klor daha yüksek seviyelere çok dayanıklıdır. ” (Profesör Charles P. Gerba, Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, University of Arizona)
“İki farklı kimyasal daha iyi arındırma elde edilebilmesine olanak tanır. Bir maddenin hücreleri öldürme ve yaralı bir mikro-organizmanın yüzeyi hedefleyen bir ikinci maddenin hedefleri, kalan yaralı mikro yok mikro organizmanın nükleik asit organizmalar. Çift dezenfeksiyon Bu yöntemi kullanarak, her iki maddenin de azaltılmış seviyelerde ya da bir madde içinde çok daha yüksek seviyelerde daha etkili olabilir. ” (GR Taylor, Surrey Üniversitesi)
“Klor 0.10ppm havuzunda bulunan bakır ve gümüş iyonları vardır bir havuz tedavisinde çok etkilidir.” (University of Arizona)
“Göz açma araştırma sayesinde, gümüş modern tıbbın bir harikası olarak ortaya çıkmaktadır. Bir antibiyotik belki yarım düzine farklı hastalık organizmaları öldürür ama gümüş Ayrıca bazı 650. öldürür, gümüş neredeyse non-toksik. St. Dr. Harry Margraf Louis, öncü bir gümüş araştırmacı, şöyle diyor: ‘Gümüş elimizdeki en iyi her yerinde mikrop savaşçısıdır.’ ” (“Kudretli Mikrop Fighter” Bilim Digest, Mart 1978)
“Bir temizleyici yüzyıllardır kabul edilmiştir tıpta ve aynı gümüş değer. Mısırlılar cerrahi kafatası içine gümüş tabak implante. Antik Yunan ve Roma, insanlar taze sıvıları tutmak için gümüş kaplar kullanılmalıdır. Yerleşimciler Batı Amerika genelinde taşındığında, Onlar 19. yüzyılın sonlarına doğru, gümüş diğer tıbbi kullanımlar boşlukların doldurulması gümüş ve cıva kullanımı dahil geliştirilmiştir. gecede içinde bir gümüş dolar koyarak su kabı arındırmak ve gümüş süzüntü çözeltisinin bırakarak ediyorum yeni doğan bebeklerin gözlerinin içine enfeksiyon nedeniyle körlüğü önlemek için “. (Dr Harry Margraf, “Tıpta Gümüş Öyküsü”; Altın ve Gümüş Haber, Eylül 1974)
“Bağımsız testlerin Skorlar gümüş derhal suya bakterileri öldürür ve uzun süre boyunca suyun saflığını koruduğunu göstermiştir.” (“Testler Gümüş İyi Su Arıtma göster”; The Silver Institute Letter, Aralık 1976)
Hem NASA ve Sovyet uzay programı kullanımı bakır ve gümüş sistemleri arındırmak ve bunların uzay içme suyu geri dönüşüm. (“Kanatlı-feribot Dünya ve Uzay Arasında Servisi için”; The Silver Institute Letter Mart 1976)
“En etkili arındırma denemesi Nebraska’da 20.000 galon yüzme havuzunda 1976 yılında meydana geldi. Sudaki her türlü hiçbir dezenfektan yoktu. Belediye kanalizasyon, atık su Elli galon havuza girmiştir. 7000 E tehlikeli bir konsantrasyon üretti That Suyun 100 mililitre [yarım fincan] başına .Coli hücreler. havuzun içeriği daha sonra. dezenfeksiyonu için gümüş içeren bir tankın içinden pompalanan üç saat içinde havuz gümüş sadece 3.2 bölümlerini ihtiva E.Coli ve su tamamen ücretsiz oldu . Suyun milyar parça (0.0032ppm) başına (:; The Silver Institute Letter, Mayıs 1975 ‘”Gümüş Muhafızlar İyi Sağlık)
“Allegheny İlçe Sağlık Bakanlığı Pennsylvania önce gün klorinatör başına 50 lira dezenfekte edildiğini bir 152.000 galon havuzda deney yaptı. Sistem yüzme havuzu sezonu için gümüş sistemine geçilmiştir. İlçe Sağlık Bakanlığı 50’ye kadar sürdü Günlük örnekler ve gümüş iyonları milyar (0.02ppm) başına 20 parça düşük sabit bir hızda havuzda kaldığını gördük. Su iki sezon boyunca bakteri serbest kalmıştır. Buna karşılık, diğer 30 havuzlardan 65 su örneklerinin bir konsantrasyona sahip 1.3 pseudomonas ve su mililitrede 7.3 stafilokok hücrelerinin ortalama gösterdi mevcut klor milyar (0.7ppm) başına 700 parça “. (“Gümüş Karbon Filtre Yüzme Havuzu” arındırır; The Silver Institute Letter, 1973 Mayıs)
“Gümüş-bakır sistemler, yüzme havuzlarında bu maddelerin kontrolünde faydalı olmalıdır varlığında veya serbest klor yokluğunda çocuk felci virüsü gibi enterik virüsleri deaktive yeteneğine sahiptirler.” Mikrobiyoloji (Prof. Charles S. Gerba Bölümü Arizona Üniversitesi)
“Gümüş bakır işleme sağlıklı deri ile çok sağlıklı hayvanlarda sonuçlandı ve klor altında iyi iyileşmek vermedi küçük çizikler ve aşınmalar artık daha hızlı iyileşir;., Göz problemleri belirgin en önemli azalır” (Judy Tuttle, Sorumlusu San Antonio Çocuk Hayvanat Bahçesi)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir