Havuz Klor kokusu

Havuz Klor kokusu

Birçok havuz sahipleri havuz suyu gerçekten temiz olmadığını şikayet, ancak dezenfeksiyonu sağlamak için suda yeterli olması gerekir böylece klor kokusunu alabiliyorum.

Eğer klor kokusu Ne yazık ki, yüzme havuzu yeterince var değil – garip, değil mi ?! Kloramin ne kokusunu alabiliyorum vardır. Serbest klor seviyelerinin yetersiz (vs yüzücü atık, ter, idrar) amonyak ve diğer azot ihtiva eden bileşikler ile reaksiyona girdiğinde Bunlar kısmen kırılmış olan (yaratma halometanlar) ‘de elde edilen, oluşturulur.

Bunu doğrulamak için ücretsizdir klor ölçümü ve toplam klor. Aşağıdaki gibi istenmeyen, rahatsız edici kombine klor bileşikleri hesaplamak mümkün olacaktır:

Kombine klor = toplam klor – serbest klor

Muhtemelen çok az ya da hiç serbest klor ve çok fazla kombine klor olduğunu bulacaksınız. Bir klor şok tedavisi ya da diğer havuz suyu dezenfeksiyonu sanitiser tamamlamak ve kombine klor dağıtmak için gereklidir.

Eğer klor büyük miktarlarda kullanmamayı tercih eğer havuz suyunda klor kombine de olmayan bir klor şok ile yok edilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir